سهام کدام شرکت‌ها با ارزش‌تر است؟

تسنیم نوشت: بررسی آخرین وضعیت قیمت پایانی هر سهم نشان می‌دهد، قیمت سهام ۱۱ شرکت کمتر از ۱۰۰۰ ریال در بورس دادوستد می‌شود. 

نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در دومین ماه پاییز امسال نشان می‌دهد در این مدت ارزش بازار ناشران بورس تهران در پایان این مدت به بیش از ۶۸۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

این در حالی است که بررسی آخرین وضعیت ارزش بازار ناشران بورسی در این مدت نشان می‌دهد از میان ۳۲۵ شرکت در بورس تهران فعالیت دارند، رتبه اول تا سوم  از نظر ارزش بازار به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۸۲۰۲۲ میلیارد ریال، فولاد مبارکه اصفهان با ۴۱۱۵۲۵ میلیارد ریال و سنگ آهن گل گهر با ۲۸۴۲۲۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

همچنین شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان، چادرملو، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، ارتباطات سیار ایران و سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ترتیب با ۲۳۹۶۴۰میلیارد ریال، ۲۲۱۶۴۶ میلیارد ریال، ۱۹۶۵۸۷میلیارد ریال، ۱۸۷۹۰۲میلیارد ریال، ۱۸۳۰۴۹میلیارد ریال، ۱۸۲۵۰۶ میلیارد ریال و ۱۸۱۹۵۳میلیارد ریال رتبه‌های چهارم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.

از سوی دیگر شرکت‌های نوش مازندران، ماشین سازی نیرو محرکه، جوشکاب یزد، آلومراد، درخشان تهران، تولیدی گرانیت بهسرام، کشت و صنعت پیاذر، سامان گستر اصفهان، لعابیران و تولیدی لنت ترمز ایران هم به ترتیب در انتهای این جدول قرار دارند.

این گزارش می‌افزاید: آخرین وضعیت P/E ناشران بورسی در آبان ماه نیز حکایت از این دارد که از میان شرکت‌هایی که در تابلوهای بورس تهران معامله می‌شوند، ۹۵ شرکت دارای P/E بیش از ۲۰ مرتبه هستند و ۹۱ شرکت دارای P/E  بین ۱۰ تا ۲۰ مرتبه و ۱۰۴ شرکت دارای P/E   کوچکتر از ۱۰ و ۳۵ شرکت هم با پیش بینی زیان، P/E منفی دارند.

همچنین بررسی آخرین وضعیت قیمت پایانی هر سهم نشان می‌دهد قیمت به ازای هر سهم برای ۴۹ شرکت بیش از ۱۰۰۰۰ ریال، قیمت هر سهام ۱۵۰ شرکت بین  ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال است و ۱۱۵ شرکت هم با قیمتی بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریال در تابلوی بورس مشاهده می‌شوند. این در شرایطی است که قیمت سهام ۱۱ شرکت نیز کمتر از ۱۰۰۰ ریال در بورس دادوستد می‌شود.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 828495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =