۰ نفر
۲۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۵

بارش شدید باران در پایتخت روسیه به کمک ماموران آتش نشانی در مبارزه با شعله های آتش در حومه مسکو آمد.

واحد مرکزی خبر در این باره نوشت:

ورود یک جبهه هوای سرد به غرب روسیه به موج گرمای دو ماهه این کشور پایان بخشیده و آسمان مسکو را از دودهای سمی پاک کرده است. درجه حرارت هوا در مسکو تنها طی دو روز از سی و دو درجه سانتیگراد ، نود درجه فارنهایت به نه درجه سانتیگراد یا چهل و هشت درجه فارنهایت کاهش یافته است.

آسوشیتدپرس از مسکو گزارش داد ، وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه نیز از سوی دیگر روز جمعه از موفقیت جدید در روند مبارزه با آتش سوزی مراتع و جنگل های این کشور خبر داد.

روسیه بدترین موج گرما را طی یکصد و سی سال گذشته پشت سر گذاشت که موجب هزاران مورد آتش سوزی در این کشور شد.

برآورد 400 میلیون دلار خسارت آتش سوزی

مطبوعات روسیه نوشتند آتش سوزی اراضی جنگلی که همچنان در روسیه ادامه دارد نزدیک به دوازده میلیارد روبل ( چهارصد میلیون دلار) خسارت به بار آورده است.

سرگئی چوئیگوف، وزیر حوادث غیرمترقبه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد هزینه های خاموش کردن آتش، بازسازی خانه ها و ساختمانهای تخریب شده، هزینه سوخت استفاده شده در تجهیزات و ماشین آلاتی که در عملیات اطفای حریق استفاده شده، بالغ بر دوازده میلیارد روبل برآورد شده است.

وزیر حوادث غیرمترقبه روسیه گفت کارایی پائین سامانه هشدار و نبود تجهیزات فنی مناسب موجب گسترش سریع آتش سوزی ها شد.

وی افزود نیروهای امداد و ماموران آتش نشانی موفق شده اند چهار هزار منطقه مسکونی را از خطر آتش نجات دهند. آتش سوزیهایی که در بیست و دو منطقه روسیه گزارش شده تاکنون تلفات و خسارات زیادی بر جا گذاشته است. آتش سوزی اراضی جنگلی ناشی از گرمای بی سابقه در روسیه، تاکنون ده ها کشته بر جا گذاشته و هزاران نفر را بی خانمان کرده است .

آلودگی در برخی مناطق به حدی زیاد است که ساکنان برای در امان ماندن از پیامدهای آلودگی هوا از ماسک استفاده می کنند و شماری از آنها نیز شهر را ترک کرده اند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا از مسکو،‌ در مقابله با این فاجعه، وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه خواستار آن شده است که نیروهای امداد و آتش نشانی بیست و چهار ساعته برای مهار آتش تلاش کنند.

کد خبر 85781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =