«آمارها نشان میدهد که دست کم 25 هزار یهودی در ایران زندگی می کنند. این عدد نشانگر بزرگترین جامعه یهودیان در خاورمیانه و خارج از «اسراییل» (سرزمینهای اشغالی فلسطین) است.»

به گزارش خبرآنلاین این جملات بخشهایی از گزارشی است که روز پنج شنبه در روزنامه قدس منتشر شده است. در این گزارش می خوانیم: رسانه های غربی همواره تلاش می کنند «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهور ایران را در اذهان مخاطبانشان به صورت یک هیولای دژخیم و ترسناک تصویر کنند. این رسانه ها او را گاهی «ضدیهود» و حتی«هیتلر جدید» می نامند. اما اگر این ادعاها درست است، پس چرا در انتخابات اخیر، بیشتر یهودیان ایران به «احمدی نژاد» رأی دادند؟ آیا ممکن است بیشتر آنچه ما درباره «احمدی نژاد» میدانیم، براساس شایعات بی اساس و هیاهوی رسانه ای بنا شده باشد؟

این پاراگراف از یک مقاله خبرگزاری «بی.بی.سی» اقتباس شده است: «دفتر (محمود احمدی نژاد) به تازگی مقداری کمکهای مالی به بیمارستان یهودیان تهران اهدا کرده است. این بیمارستان یکی از چهار مرکز خیریه یهودیان در سراسر جهان است و سرمایه اش از سوی یهودیان تبعیدی خارج از کشور تأمین می شود، این مسأله از آن جهت اهمیت دارد که دریافت کمک مالی مؤسسات خیریه محلی از خارج از کشور، بیشتر ممنوع بوده و ممکن است اتهام دخالت بیگانگان را به دنبال بیاورد». آیا «هیتلر» هیچگاه به یک بیمارستان یهودی کمک می کرد؟ آنطور که به نظر می رسد این مقایسه با «هیتلر»، چیزی نیست جز تلاش ناامیدانه ای برای شستشوی مغزی مردم آمریکا و به ما هیچ اطلاعاتی درباره واقعیت وجودی احمدی نژاد و حاکمان ایران ارایه نمی دهد.

«جاناتان کوک» از نویسندگان سایت خبری «انتفاضه الکترونیک» در مقالاتش نشان داده است، آقای «احمدی نژاد» هرگز تهدید نکرده که «یهودیان» را نابود و یا از صحنه گیتی محو کند- هرچند رسانه های غربی بارها این جمله را از او نقل قول کرده اند. اعتراض و نکوهش او و دیگر رهبران ایرانی متوجه اشغالگری اسراییل در سرزمینی است که از آن فلسطینیان است و مقایسه آن با سایر سیستمهای حکومتی نامشروع مانند حکومت «شاه» - که روزگاری بر ایران حکومت می کرد - ، رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی و امپراتوری شوروی است. تهدیدهای «احمدی نژاد» و سایر رهبران ایران متوجه اسراییل و ایالات متحده و در واکنش به تهدیدهای این دو کشور است، نه یهودیان.

در این گزارش آمده است: در شهر تهران، 6 قصابی «کوشر» (گوشت برای یهودیان)، بیش از 11 کنیسه و تعداد بی شماری مدرسه یهودی وجود دارد و هرگز هیچ یک از دولتهای ایران، تصمیم به تخریب این مراکز نگرفته اند. جالب اینکه، یهودیان ایران در سفر (یا نقل مکان) به هر کشور دیگر - از جمله اسراییل - آزاد هستند.

کد خبر 87523

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =