نجیب ساویرس میلیاردر مصری یک میلیون پوند مصر معادل 175 هزار دلار جایزه برای هرگونه اطلاعات که منجر به دستگیری سارق تابلو ونگوگ شود، در نظر گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، ساویرس رئیس اوراسکام تله‌کام، بزرگترین شرکت تلفن همراه مصر و اولین تاجری است که آشکارا وارد جریان دستگیری سارق این تابلو به ارزش 55 میلیون دلار شده است.

این تابلو «Poppy Flowers» نام دارد و روز شنبه صبح از موزه محمود خلیل در قاهره به سرقت رفت. این موزه محل نگهداری برخی از نفیس‌ترین آثار هنری قرن نوزدهم و بیستم است.

تحقیقات اولیه نشان داد سیستم امنیتی به درستی عمل نکرده و تنها هفت دوربین از 43 دوربین مداربسته کار کرده‌اند.

محسن شعلان، رئیس بخش هنرهای زیبا وزارت فرهنگ مصر به همراه چهار مقام دیگر مصر تا زمان تکمیل تحقیقات تا 19 روز در بازداشت به سر می‌برند و متهم به «سهل انگاری و موفق نبودن در انجام مسئولیت‌هایشان» هستند. 9 نفر دیگر نیز از سفر کردن بازداشته شده‌اند.

آثار هنری این موزه را محمد محمود خلیل، سیاستمداری که در سال 1953 درگذشت جمع‌آوری کرده و شامل آثاری از گوگن، مونه، مانه، رنوار و ونگوگ است.

ساویرس، مسن‌ترین فرزند از سه فرزند انسی ساویرس است که همگی جز میلیاردرهای مصر هستند، او مالک نیمی از اوراسکام تله‌کام و دو شرکت تلفن همراه است.

رویترز / 25 اوت

کد خبر 87709

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =