به گزارش مهر:

دبیر شورای عالی وزارت آموزش و پرورش گفت: امکان ادامه تحصیل دانش آموزان با استعدادهای برتر در دوره ابتدایی به روش جهشی وجود دارد.

مهدی نوید ادهم با بیان این مطلب افزود: قانون ادامه تحصیل در دوره ابتدایی به روش جهشی یا همان دو پایه در یکسال از گذشته وجود داشت اما تبلیغی بر روی آن نمی شود چون بهترین روش تحصیل یک پایه در طول یکسال است.

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: دانش آموزانی که توانایی و علاقه لازم را در این زمینه دارند، باید در مراکز ارزیابی تحصیلی سازمان آموزش و پرورش استثنایی تست بهره هوشی بدهند و بعد با مراجعه به مدرسه در این زمینه اقدام کنند.

پیش از این معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از امکان ادامه تحصیل دانش آموزان به روش جهشی در سال تحصیلی جدید خبر داده بود.

نوید ادهم افزود: امکان ادامه تحصیل به روش جهشی تنها برای دانش آموزان دوره ابتدایی وجود دارد و در دو مقطع دیگر اجرایی نمی شودذ.

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش درباره زمان اجرای سند تحول بنیادین در این وزارتخانه گفت: امسال تنها ادغام پیش دانشگاهی در دبیرستانها اجرا می شود و مباحث دیگر این سند در سال تحصیلی جدید اجرا نمی شود اما زیر ساختهای آن در وزارت آموزش و پرورش فراهم می شود.

نوید ادهم با اشاره به سند برنامه درس ملی نیز گفت: بررسی این سند در کمیسیونهای مربوطه شورای عالی آموزش و پرورش آغاز شده و به زودی آن را در صحن علنی شورا مطرح می کنیم.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 89909

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =