۰ نفر
۱۸ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۷:۱۲

وزیر دفاع روسیه برای مذاکره با 'رابرت گیتس' پیرامون همکاریهای دوجانبه در عرصه نظامی به واشنگتن سفر می کند

'آناتولی سردیوکوف'وزیر دفاع روسیه برای انجام دیدار دو روزه و مذاکره با 'رابرت گیتس' وزیر دفاع آمریکا پیرامون همکاریهای دوجانبه در عرصه نظامی به واشنگتن سفر می کند.


به گزارش ایرنا از مسکو، ایتارتاس امروز پنجشنبه اعلام کرد: آمریکا سفر هفته آینده وزیر دفاع روسیه به واشنگتن را در راستای سیاست ازسرگیری همکاریها میان دو کشور می داند.
ورزای دفاع روسیه و امریکا در مذاکرات خود در واشنگتن ،در باره همکاریهای دوجانبه در عرصه های امنیتی و نظامی و مسائل بین المللی ازجمله مبارزه با تروریسم بین المللی و افغانستان گفت وگو خواهند کرد.
گفته شده است تبادل نظر پیرامون قرارداد جدید کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی میان روسیه و امریکا نیز در دستور کار وزرای دفاع دو کشور قرار دارد.
قرارداد جدید تسلیحات تهاجمی راهبردی که جایگزین پیمان 'استارت-1' می شود ،در ماه آوریل گذشته به امضای سران دو کشور رسید و برای تصویب به پارلمانهای دو کشور ارائه شده است.
مسکو با تحرکات نظامی امریکا برای استقرار سیستم های موشکی ' پاتریوت '
در برخی از کشورهای اروپای شرقی و در نزدیکی مرزهای خود بشدت نگران است و این اقدام را تهدیدی برای امنیت مرزهای خود می داند.
روسیه سال گذشته همکاری با امریکا برای انتقال محمولات و تجهیزات مورد نیاز نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان از خاک خود را آغاز کرده است.

کد خبر 91161

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =