وزیر اسبق دفاع گفت: هر کس که معتقد به باورهای انقلاب اسلامی است، خودی است و اصولا در ملت ایران غیر خودی وجود ندارد. دشمنان ما غیر خودی هستند.

به گزارش خبرآنلاین، امیر دریابان علی شمخانی در ششمین ساگرد شهادت شهید داوود کریمی که بعد از ظهر روز پنجشنبه در قطعه بیست و نه بهشت زهرای تهران برگزار شد گفت:حاج داوود کریمی هم از نظر ایمانی، هم از نظر عمل صالح بود نمونه ای بی نظیر بود و هم به طور قطع خداوند تبارک و تعالی بهشت خودش را مملو از این افراد خواهد کرد و ما انشا الله با تاسی به مسیر این شهدا راه انقلاب خودمان را ادامه خواهیم داد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروهای مسلح با اشاره به این مطلب که شاید حاج داوود کریمی برای بسیاری به دلیل عدم تمرکز رسانه ای شخصیت مکشوف و پر وضوحی نبوده باشد تصریح کرد: ما که در کنار ایشان و در خدمت رزمندگان اسلام بودیم شاید او را بهتر بشناسیم و داوود کریمی یکی از شفاف ترین زرمندگانی بود که می شناختیم. در حقیقت  یکی از عناصر وجودی شهید حاج داوود کریمی شفافیتش بود.

وی در ادامه گفت: حاج داوود کریمی هرگز دو شخصیتی نشد. داوود کریمی در پایینترین حد درجه هم آن چیزی که بود و آن چیزی که می نمایاند را دو تا نکرد.

وزیر اسبق دفاع با اشاره به خدمات حاج داوود کریمی در جبهه های هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد: او در طول هشت سال دفاع مقدس از همان روزهای آغازینش تا پایان آن حضور داشت. داوود کریمی یکی از پیشتازان تهرانی های حاضر در جنگ بود. داوود کریمی هرگز شخصیتش دو تا نشد. برای هیچ موردی دو تا نشد . لذا هم تحمل او برای دیگران آسان و هم تحمل دیگران برای او آسان بود. چیزی که ما امروز کمتر به آن بها می دهیم که همدیگر را تحمل کنیم. شهید داوود کریمی یکی از نمادهای اصلی بیان این نکته است.

شمخانی همچنین گفت: هیچکس در ایران نمی تواند این ادعا را بکند که می خواسته در جنگ حضور پیدا کند و یا اینکه در جنگ مسئولیتی را بپذیرد اما به خاطر رنگ پوست، دین و عقیده و یا خط سیاسی به او اجازه داده نشده است که آن مسئولیت را به عهده بگیرد. هرکس در آن موقع می آمد و توانایی های خود را عرضه می کرد مسئولیت به عهده اش سپرده می شد.

وی تصریح کرد: نکته ای مدیریتی مهمی در این باور وجود داشت و آن اینکه در آن زمان شفافیت در رزمندگان موج می زد و شخصیت هیچکس دوگانه نبود. حاج داوود کریمی یکی از کسانی بود که به این نکته باور داشت و در فرهنگ شدن این باور هم تاثیر به سزایی داشت. در آن زمان میدان جنگ میدان رقابت برای ایثار بود نه برای قدرت. داوود کریمی قدرت تحمل پذیری اش ناشی از این فرهنگ حاکم به جبهه بود که خود یکی از فرهنگسازان جبهه بود.

شمخانی تاکید کرد: اگر امروز داوود کریمی در بین ما بود و تجاوز خارجی علیه انقلاب اسلامی و ایران صورت می گرفت به طور قطع سنگر دار اول داوود کریمی بود. کما اینکه ما هم همه هستیم اگرچه مورد بی مهری قرار بگیریم. اگر کسی قرآن را آتش می زند ما به طور قطع نمی توانیم بی توجه باشیم. مسایل را اصلی فرعی می کنیم. در حقجویی و حقگویی و حق شنوی مواضع داوود کریمی بسیار روشن بود و از آن هرگز عدول نمی کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به شرایط خطیر کنونی کشور و تهدیدهای خارجی گفت: ششمین سالگرد داوود کریمی را در شرایطی برگزار می کنیم که افعی های برون مرزی دندان تیز کرده اند و ما باید با تاسی به مسیر داوود کریمی نگران آن دندان هایی باشیم که یک بار کشیده ایم چرا که اگر بخواهند دوباره با هم جمع شوند به قول حاج داوود کریمی باید «انبری این ها را بچینیم.»

شمخانی با بیان اینکه داوود کریمی از کلمات و اصطلاحات پیچیده برای انتقال مفاهیم خودش استفاده نمی کرد و هیچوقت طعنه را در ادبیات خودش دخالت نمی داد گفت: اگر نسبت به هر فردی ولو بنی صدر نقدی داشت روبرو به او منتقل می کرد. هرگز در خفا حامی بنی صدر نبود و در آشکار مخالف او. داوود کریمی همواره محور مخالفت با بنی صدر بود. در آشکار و در خفا با او مخالفت می کرد.

وی تصریح کرد: این درسی است که داوود کریمی به ما داد که واژه هایی را که برای مردم انتخاب می کنیم واژه های شفاف و روشن و قابل فهم برای آنها باشد و هم اینکه دو رو نباشیم. اجازه ندهیم افراد بر مبنای جنس و شکل و حزب و سلیقه و جناح و قومیت نزدیک و یا دور از ما بشوند. هر کس که معتقد به باور های انقلاب اسلامی است که باور های آشکار و روشنی است ، خودی است و اصولا در ملت ایران غیر خودی وجود ندارد. دشمنان ما غیر خودی هستند.

کد خبر 92942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نادر IR ۰۴:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۶
  0 0
  دمت گرم شمخانی.ای کاش همه مسیولین چنین دیدگاهی در مورد مردم خودمون داشتند
 • بدون نام IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۶
  0 0
  درود به شرفت جنوبی عزیز ،در برابر بیگانه همه ما با همه جسم و جان ایستاده ایم ، ...علی بهار
 • بدون نام IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۶
  0 1
  در آشفته بازارتهمت وافتراکسی به حرفهای ارزشمند این فرمانده دلاورگوش نمیدهدهرکس متملق نباشدغیرخودیست