یک طراح مبتکر نوعی قایق بادبانی را طراحی کرده که علاوه بر قدرت زیاد و وزن اندک، می‌تواند به هواپیما تبدیل شود. این طراح امیدوار است در آینده نزدیک این طرح را تجاری سازد.

به گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از لارپوبلیکا، این طراح که «یلکن اوکتوری» نام دارد، به طراحی وسایل نقلیه آینده شهرت دارد. وی در پروژه جدیدش، قایق بادبانی به نام «قایق پرنده» طراحی کرده که در حقیقت ادغام و تعاملی نوآورانه میان هوانوردی و دریانوردی است.

فاصله میان انتهای دو بال این قایق در شرایطی که به هواپیما تبدیل شده باشد، 90.4 متر و ارتفاع بادبان‌ها در شرایطی‌که به قایق بادبانی تبدیل شود، 27.6 متر است. حداکثر سرعت این قایق بادبانی نیز 390 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

در وضعیت قایق، این وسیله از چهار دکل متحرک و بادبان‌هایی به مساحت 1302 متر مربع بهره می‌برد. هر دکل می تواند به طور مجزا و از طریق دو سیستم جک هیدرولیک تغییر جهت دهد و در بهترین موقعیت مسیر باد قرار گیرد.

برای تبدیل‌شدن از قایق به هواپیما، بادبان‌های 4 دکل قایق جمع می‌شوند و دکل‌ها در جهت افقی پایین آمده و به دو بال تبدیل می‌شوند. دو موتور مستقر بر روی دماغه قایق نیز انرژی لازم برای پرواز را تامین می‌کنند.
50

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
    1 0
    هر وقت یک نمونه ازش ساختی بیا
بلیط هواپیما
‍‍‍