روز گذشته شش واحد مسکونی از یک مجتمع ۱۸ واحدی در خیابان اختیاریه جنوبی، ابتدای خیابان دولت، گرفتار شعله‌های آتش شد. هنگامی که آتش نشان ها به محل حادثه رسیدند، دود غلیظی ساختمان را در بر گرفته و آتش سوزی در حال سرایت به قسمت های دیگر این ساختمان بود.

با توجه به گستردگی آتش سوزی در شش واحد مسکونی و اهمیت تخلیه هر چه سریعتر ساکنان این ساختمان، نیروهای عملیاتی بلافاصله به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان، با استفاده از تجهیزات فردی و لوله های آبدهی و خاموش کننده های دستی، خود را به کانون های آتش سوزی رساندند و مشغول مهار آتش شدند.

همزمان گروه دوم آتش نشانان با بکارگیری دستگاه های تنفسی خود را به طبقات دیگر این ساختمان رساندند و در همان لحظات اولیه ۲۰ نفر از ساکنان را از طبقات خارج کردند. با توجه به حجم زیاد آتش و محبوس شدن چهارنفر از ساکنان واحد های مسکونی طبقه ششم در بالکن، نیروهای عملیاتی با استفاده از نردبان هیدرولیکی و از طریق راه پله با تجهیز کردن مصدومین به دستگاه تنفسی، هر چهار نفر شامل پدر و مادری جوان به همراه دختر بچه خردسالشان و همچنین خانمی مسن در واحدی دیگر را سالم به محل امن انتقال دادند.

عکس‌ها: آتش نشانی
۶۷۲۸۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =
بلیط هواپیما
‍‍‍