ملخ های صحرایی که از بهمن ماه97 از سمت عربستان وارد ایران شده بودند، حالا با نزدیکی به اردیبهشت ماه، سفر خود را در گروه های پرتعدادتر از سر گرفته اند. در این تصاویر، حمله ملخ ها به منطقه هشتبندی هرمزگان و مقابله مردم و کارشناسان با این ملخ های خطرناک را می بینید.

 از اسفندماه سال گذشته تاکنون، در سطح ۱۹هزار هکتار از زمین‌های استان هرمزگان  با دسته‌های میلیونی ملخ بالدار صحرایی مهاجم مبارزه شده است. با پیوستن مجدد ناوگان هوایی، عملیات سم‌پاشی علیه این آفت بسیار خطرناک و ویران کننده با استفاده از دو فروند هواپیمای مخصوص از زمین و هوا زیر نظر ستاد مبارزه با ملخ هرمزگان در حال انجام است.

حدود ۳۰۰ نفر کارشناس و نیروی فنی آموزش دیده، در قالب گروه های ردیاب و مبارزه ،درحال مبارزه با دسته های ملخ بالدار صحرایی هستند تا از هجوم دسته های چند صد میلیونی آن به زمین‌های زراعی و باغی این استان و استان های همجوار جلوگیری کنند.
جدیدترین ریزش دسته های ملخ صحرایی بالدار عصر روز سه شنبه و صبح چهارشنبه گذشته از شهرستان حاجی آباد گزارش شده که در حال حرکت به سمت بندرعباس هستند.

 با توجه به بارندگی های اخیر وافزایش دمای پس از آن، تخم ملخ های بالدار زودتر به بچه ملخ تبدیل می شود و این موضوع به گروه های مستقر در مناطق آلوده برای مبارزه با این آفت خطرناک کمک می کند.

 

عکس‌ها: مهر
​۶۷۲۸۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  5 0
  چقدر خوشگلن
 • شلم شوربا IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  8 3
  بسیار میتوانند جان گزا و خسارت آمیز باشند، اما ما باید بتوانیم هر تهدیدی را در چارچوب مملکت پر برکت خویش به فرصتی جهت جلب افکار عمومی جهانی بدل کنیم، در همین راستا بنده پیرو سخن "مهمان حبیب خداست" پیشنهاد میکند با نمایش حسن نیت خود به جهانیان و با استقبال گرم و پرشکوه از این مهمانان ناخوانده بار دگر به همگان نشان دهیم کە ایران و ایرانی یعنی مهمان نوازی به قول مولانا: برخیز به میدان رو در حلقه رندان رو.......رو جانب مهمان رو کز راه بعید ٱمد
 • حمید IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  6 0
  بدون هیچ امکانات و تجهیزاتی دارن سم پاشی می کنن؟؟؟
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  5 0
  چرا اینقدر ابتدایی بدون هیچ وسیله مدرن و محاظفت. یکی بدون ماسک و دستکش. دیگری پیراهن باز.