خانواده پریدار در حواشی جنگل‌های هیرکانی در روستای کمدره یا به گویش طبری کیمره آمل زندگی می‌کنند. آنها سال‌هاست از طریق پرورش اسب اصیل کاسپین و دام اهلی در سرزمین آب و اجدادی خود به حفظ سنت‌های اصیل مازندرانی پرداخته‌اند.

این خانواده پس از سال‌ها پرورش دام و به ویژه اسب کاسپین، چندسالی است خانه مسکونی خود را به اقامتگاهی موقت برای گردشگران ایرانی و خارجی تبدیل کرده و آن را عاروس ویشه نام نهادند. عاروس ویشه در گویش طبری به معنی عروس جنگل است.

شیرزاد پریدار و همسرش شهین به همراه دو پسر و دخترشان دست در دست هم داده اند و با کارآفرینی مستقیم و غیرمستقیم ۵۰ نفر را مشغول به کار کرده‌اند. تقسیم کار و نظم در این خانواده موج می‌زند و رمز موفقیت آنها در رسیدن به اهدافشان اتحاد و نظم‌شان در انجام امور است.

مادر خانواده و دستیارانش به آشپزی روزانه و تهیه غذاهای بومی می‌پردازند. بهمن، پسر بزرگ‌تر، و پدر در بخش پرورش دام اهلی و امیر، پسر کوچک‌تر، در پرورش اسب اصیل کاسپین مشغول به فعالیت هستند. فاطمه، دختر خانواده، که به دلیل سکونت در سمنان امکان دسترسی و همکاری مستقیم با خانواده را ندارد، مدیریت فضای مجازی و جذب گردشگران از سایر استان‌ها و کشورها را از طریق ابزار فضای مجازی برعهده دارد.

ساعت کاری و بیکاری در این خانواده معنا ندارد. روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها پذیرایی از میهمانان و برگزاری تورهای یک روزه جنگل‌نوردی به صورت پیاده، سوارکاری با اسب و تجربه زندگی اصیل مازندرانی در طول سال، برنامه همه اعضای خانواده است.

صمیمیت، محبت و احترام اعضای خانواده به یکدیگر باعث شده همه کسانی که در این مجموعه مشغول به کار هستند و گردشگران، فضایی را تجربه کنند که در آن نگرش و شاخص‌های خانواده‌های اصیل مازندرانی حس می‌شود.

۲۵۶۲۸۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =