واکسیناسیون سراسری کرونا همزمان با کشور و با واکسن روسی اسپوتنیک-وی در استان آذربایجان‌غربی آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، همزمان با نقاط مختلف کشور، واکسیناسیون کرونا با واکسن روسی اسپوتنیک-وی در آذربایجان‌غربی آغاز شد.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی در آغاز واکسیناسیون گفت: طی یک سال گذشته کادر درمانی و دانشگاه علوم ‌پزشکی خدمت رسانی ایثارگرانه‌ای را انجام داده اند.
وی افزود:
در کنار واکسیناسیون باید رعایت موارد بهداشتی همچنان در دستور کار قرار گیرد.
استاندار آذربایجان‌غربی با ابراز نگرانی از بی تفاوتی ایجاد شده در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در آذربایجان‌غربی افزود: اگر این عادی انگاری ادامه داشته باشد، شاهد خیز جدید کرونا خواهیم بود که بسیار خطرناک می تواند باشد.

جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: تزریق واکسن روسی کرونا به ۴۳۵ نفر از کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی همزمان با ۶۳۵ مرکز درمانی ایران، آغاز شد.
وی افزود: واکسن دریافتی برای ۴۳۵ نفر از کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی تزریق می‌شود.
آقازاده درباره نوع واکسن تزریقی افزود: نوع واکسن استفاده شده در این واکسیناسیون، روسی و از نوع اسپوتنیک (spotnik v) بوده است وفاز یک این واکسن تا پایان اسفندماه برای کارکنان بهداشت و درمانی اعم از دولتی وخصوصی گروه یک وکارکنان بهداشتی درمانی گروه دو و معلولین ذهنی وجسمی و سالمندان مراکز تجمعی به تعداد ۴ هزار و ۹۹۶ نفر تزریق خواهد شد.
وی درباره زمان های تزریق واکسن بیان کرد: تزریق واکسن در فاز دو تا پایان بهار سال آینده برای افراد دارای بیماری زمینه‌ای پرخطر یک و دو، افراد سنین مساوی و بالای ۶۵ سال ودر فاز سه که تا پایان تابستان سال آینده ادامه خواهد داشت برای افراد ساکن در مراکز تجمعی، خانم‌های باردار وافراد گروه سنی ۵۵ تا ۶۵ ساله تزریق می‌شود.

عکس‌ها: علی غیور

48

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =
بلیط هواپیما
‍‍‍