با حضور مقامات وزارتی، ورزشی، استانی و محلی، اولین مراسم سالگرد جهان پهلوان «سیامند رحمان» در شهرستان اشنویه برگزارشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، اولین سالگرد گرامیداشت «سیامند رحمان» در اشنویه برگزار شد.

در این مراسم که در چند بخش برگزار شد، ابتدا معاون وزارت ورزش و جوانان، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و جمعی از مدیران استانی و شهری با حضور در مزار زنده‌یاد جهان پهلوان «سیامند رحمان» با نثار فاتحه به این ورزشکار ادای احترام کردند.

در بخش دوم برنامه که در سالن مجتمع فرهنگی ارشاد اشنویه برگزار شد، تمبر اختصاصی زنده‌یاد سیامند رحمان و نقاشی یک هنرمند اشنویه‌ای از این ورزشکار رونمایی شد.

بخش سوم برنامه نیز در سالن ۲۰۰۰نفری شهرستان اشنویه با رونمایی از نقاشی ملی و کشوری لبخند قهرمان با عنوان سیامند رحمان همراه بود.

سیامند، با لبخند و اخلاق پهلوانی‌اش معروف بود

جمشید تقی‌زاده معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان با تسلیت درگذشت این ورزشکار اشنویه‌ای و قهرمان از طرف دولت و وزارت ورزش و جوانان، سیامند رحمان را به عنوان ورزشکاری که دنیا به او احترام می‌گذاشت اعلام کرد: این ورزشکار همیشه نقش پررنگی در بالارفتن پرچم مقدس کشورمان در عرصه ورزشی داشت و امیدواریم در سال آینده که سال المپیک و پارالمپیک خواهدبود، بار دیگر شاهد بالا رفتن پرچم کشورمان و نواخته شدن سرود کشورعزیزمان به یاد سیامند عزیز باشیم
وی افزود: سیامند قبل از اینکه قهرمان ملی و فرا ملی در مسابقات مختلف باشد، قهرمان اخلاق بود و او به این نام و لبخنش معروف بود.
معاون وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: دنیا به درگذشت سیامند گریست و امروز وظیفه داشتیم در اولین سالگرد این قهرمان در شهرستان اشنویه حضور یابیم.
تقی‌زاده فقدان سیامند را برای تمام جامعه ورزش کشور و دوستدارانش، تلخ دانست و عنوان کرد: حضور سیامند عزیز در هر رقابتی، یک مدال طلای قطعی برای کشورمان به همراه داشت.

درگذشت سیامند رحمان، به ضرر کشور بود

سیدمحمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین نیز در این مراسم، سیامند رحمان را یک الگوی ورزش نام‌برد و خاطرنشان کرد: ورزشکارانی چون «سیامند رحمان» بعد از انقلاب اسلامی، پرچم مقدس کشورمان را به احتزاز در آوردند و سیامند از ورزشکارانی بود که علاوه بر افتخارات، جزو الگوهای بسیاری لقب گرفت.
وی افزود: درگذشت ناگهانی این ورزشکار، خسارت زیادی به ورزش کشور داشت و یک طلای قطعی را از دست دادیم.

سیامند رحمان متولد ۱۳۶۷ و اهل شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان‌غربی و وزنه‌بردار سنگین وزن ایران بود که ۱۱ اسفند سال گذشته بدلیل ایست قلبی درگذشت.

48

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =
بلیط هواپیما