تانکر سوخت صبح دیروز در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی در حال حرکت بود که ناگهان از مسیر منحرف شد و به شدت با دیواره بتونی کانال زیر پل شهدای ازگل برخورد کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ این حادثه حوالی ظهر در اتوبان امام علی برای این تانکر اتفاق افتاد اما متاسفانه تا بعدازظهر یعنی در ساعت اوج ترافیک و زمان تعطیلی اداره ها این تانکر در محل باقی مانده بود و موجب ترافیک شدید در این محدوده شد. در پی وقوع این حادثه، رانندگان خودروهایی که از این بزرگراه عبور می کردند با سامانه 125 آتش نشانی تماس گرفتند و درخواست کمک کردند.  (اینجا را بخوانید)

علی امینی معاون عملیات منطقه سه سازمان آتش نشانی تهران که درمحل حادثه حاضر شده بود درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت : یک دستگاه تانکر حامل 38 هزار لیتر بنزین از شمال به جنوب بزرگراه امام علی حرکت می کرد که به علت نامعلومی از مسیر خود منحرف و پس از درهم کوبیدن گاردریل( حفاظ فلزی) وسط بزرگ وارد فضای سبز شد.

به گفته او این کامیون در ادامه حرکت خود تیر چراغ روشنایی بزرگراه و تابلوی راهنمایی را درهم شکست و به دیواره بتونی کانال وسط بزرگراه برخورد کردو سپس دیگر بار به داخل بزرگراه باز گشت و بعد از انحراف به سمت راست خیابان، به داخل نهرآب افتاد و متوقف شد.

امینی با اشاره به آسیب ندیدن راننده کامیون در این حادثه، گفت: آتش نشانان به محض رسیدن با قرار دادن علایم هشدار دهنده، صحنه حادثه را ایمن کردند و برای پیشگیری از بروز آتش سوزی، ضمن قطع برق باطری تانکر از نشت گازوییل باک و ریزش بنزین از مخزن تانکر جلوگیری کردند. هم چنین آنان در اطراف کامیون حادثه دیده با سر لوله کف پاش به حالت آماده باش درآمدند تا در صورت ایجاد جرقه دراین وسیله نقلیه به سرعت و در همان لحظات اولیه از بروز آتش سوزی مخزن بنزین جلوگیری کنند. 

به دنبال هماهنگی با شرکت نفت یک دستگاه پمپ ضد جرقه به محل حادثه آورده و بدون هیچ گونه حادثه ای تمامی بنزین مخزن تانکر به مخزن تانکر دیگر منتقل شد.

این عملیات سرانجام بدون وقوع حادثه ای در ساعت 19:15 دیروز به پایان رسید.

عکسها: پایگاه خبری 125

4747

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
  106 5
  به همه ی آتش نشانان خدوم خدا قوت می گویم و ممنون زحمات شان هستم
  • بدون نام IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
   13 0
   من یک آتش نشان هستم با همه شیفت و غیره و خطرات ماهی 500 هزار تومن حقوق می گیرم ولی وقتی مسله نجات جون مردم باشه همه مشکلات از یادمون میره تا لذت نجات یه همنوع همچنان برامون شیرین باشه
 • رجبی IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
  6 0
  سلام عکس ها نشان دهنده تلاش نیروهای خدوم آتش نشانی است . اما دریغ از یک زیر نویس مثبت!
 • مهدی IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
  4 1
  خسته نباشند
 • بدون نام IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
  3 1
  مرسی مدیریت بحران ! زلزله بیاد چی میشه دیگه !
 • بدون نام MY ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
  5 0
  هیچ کس مسئول کنترل تردد کامیونها و کامیونتها نیست.متاسفانه در لاین سرعت و با سرعت غیر مجاز حرکت می کنند بدون انکه نگران اعمال قانون باشند.
 • بدون نام IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۵
  0 5
  مگه آتیش گرفته !چقدر آب میریزن !
 • بدون نام IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۶
  3 0
  من سه ساعت تو ترافیک بودم .رادیو اطلاع رسانی نداشت وبلیس هم حضور نداشت .واقعا سخت بود .