رایان گیگز، کاپیتان تیم ملی بریتانیا در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن از برنامه‌هایش برای مربیگری در آینده نه چندان دور می‌گوید.

هافبک کهنه کار شیاطین سرخ که به تازگی و با پشت سر گذشتن دیوید بکام به عنوان کاپبتان تیم المپیک بریتانیا انتخاب شده می‌‌گوید: المپیک فضای متفاوتی دارد و من وظیفه مهمی‌ بر عهده دارم و می‌خواهم از این وظیفه لذت ببرم، امیدوارم به خوبی از عهده آن برآیم.
بازیکن 38 ساله اهل ولز یونایتد‌ها که اولین بازی خود را برای این تیم در سال 1991 انجام داد و تا به حال بیش از 900 بازی برای این تیم انجام داده است، می‌گوید: مربیگری چیزی است که هر روز بیشتر و بیشتر به آن فکر می‌کنم و می‌خواهم به بهترین صورت خودم را برای این حرفه آماده کنم.
گیگز ادامه می دهد: در میانه فصل قبل موفق شدم مدرک مربیگری A یوفا را بگیرم و می دانم برای وارد شدن به دنیای مربیگری باید دانایی‌های خودم را بالا تر ببرم چون مربیگری کاملا متفاوت از بازی کردن است.
او در حالی‌ به عنوان کاپیتان تیم تحت رهبری استورد پیرس در المپیک به میدان می‌‌رود که با داشتن 64 بازی ملی‌ در کارنامه خود هیچ گاه موفق به راهیابی به جام جهانی‌ به همراه ولز نشده است.
گیگز با 12 قهرمانی در لیگ برتر، 4 قهرمانی در جام حذفی و 2 قهرمانی در لیگ قهرمانان پر افتخار‌ترین بازیکن در فوتبال جزیره به شمار می رود.
گاردین/15 جولای
 252 43

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =
بلیط هواپیما
‍‍‍