بشار اسد در تازه ترین اظهاراتش درباره وضعیت سوریه خطاب به مردم کشورش گفت: بزودی از پیروزی های بزرگ ارتش علیه تروریست ها پرده برداری می کنیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل ازخبرگزاری مهر رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با شهروندان این کشور عنوان داشت که ارتش سوریه توانسته زمام امور را به دست بگیرد. مهمترین محورهای ذکر شده از سوی رییس جمهور سوریه به شرح جدول ذیل است: 
 

موضوع
اظهارنظر بشار اسد
مخالفان مسلح
گروهک های تروریستی که توسط برخی کشورها تامین مالی می شوند، طی چند روز گذشته ضربات سنگینی را از سوی ارتش متحمل شده اند .
ارتش سوریه
ارتش زمام امور را به دست گرفته و مانع سیطره افراد مسلح بر تمام استانها شده است.
اردوگاه یرموک
وضعیت خاص این اردوگاه سوریه را بر آن داشت تا در قبال افراد مسلحی که بخشی از آن را به اشغال خود در آورده اند، تصمیمی اتخاذ نکنند و تصمیم گیری را به گروههای فلسطینی واگذار کردند. 
مقاومت فلسطین
با وجود مواضع رهبران برخی گروههای فلسطینی(در اشاره به تغییر موضع خالد مشعل) سوریه هرگز از ادامه حمایت از مقامت فلسطین دست برنخواهد داشت. 
مرزها و ورود اسلحه
بستن مرزهای ترکیه در برابر قاچاق اسلحه و افراد مسلح به معنای از بین بردن منابع تأمین مالی و تسلیحاتی تروریستها تنها در خلال مدت کوتاهی است و می توان کار آنها را در خلال تنها دو هفته یکسره کرد. 
معاهدۀ ژنو
سوریه از بندهای معاهده ژنو چشم پوشی نخواهد کرد و همچنان با "اخضر ابراهیمی" فرستاده سازمان ملل همکاری خواهد کرد. 
آمریکا
آمریکا در حال حاضر آمادگی ارائه راه حلی ندارد.
آوارگان سوری
هم اکنون 15 هزار شهروند داوطلبانه به حمص بازگشته اند و ملت سوریه از این حالتی که در این کشور روی داده است، ناراحت هستند و صبراز کف داده اند.
روسیه
روسیه از حکومت سوریه دفاع نمی کند، بلکه مدافع حقوق خود است.
 

4952

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =
بلیط هواپیما
‍‍‍