هرچند قرار است عینک گوگل سال 2014 تجاری شده و در دسترس عموم قرار گیرد، اما بدلیل زود به نتیجه رسیدن پروژه زودتر از انتظار، ممکن است در پایان سال 2013 شاهد اولین عرضه عمومی آن باشیم.

بر اساس گزارشات منتشره از پروژه عینک گوگل (گو گو گوگلس)، می توانیم بر اساس ویژگی های سخت افزاری بکار رفته در آن، قیمتی تقریبی معادل 1500 دلار را برای فروش در نظر بگیریم.
از طرف دیگر برخی کاربران انتخاب شده به صورت تصادفی برای استفاده موقت از عینک گوگل گفته اند دچار سردرد شده و برای دیدن صفحه نمایشگر جلوی چشمشان دچار مشکل شده اند.
در واقع کاربر باید دنیای جدیدی را هنگام راه رفتن تجربه کند بدنی معنا که هم راه برود و هم اطلاعات لازم را از روی عینک ببینید و بگیرد.
در حالت ایده آل وقتی فناوری speech (مانند siri اپل) در عینک گوگل ارتقاء پیدا کند، اغلب کارها با صوت خواهد بود و مخصوصا هنگام راه رفتن ایده آل!
در واقع درصد نگاه کردن به صفحه نمایشگر مبتنی بر توسعه فناوری صوتی در عینک گوگل، و نیز نوع قرار گیری عینک جلوی چشم است که ممکن است بر اساس هر کاربر متفاوت بوده و رسیدن به یک نقطه نظر مشترک کاربری برای فیزیک عینک و صفحه نمایشگر آن هنوز تعریف نشده است.
از ویژگی های دیگر عینک گوگل، آپدیت ماهانه به صورت کلی است تا با مرکز و سرور اصلی سازگاری اطلاعاتی پیدا کند.
یکی از اهداف گوگل در راه اندازی فروشگاه در شهرهای بزرگ این است که کاربر ابتدا عینک گوگل را آزمایش کرده و بعد آنرا خریداری کنند.
این فروشگاهها تا قبل از پایان سال میلادی جاری انجام خواهد شد و این بدان معناست که عینک ها نیز تا آن موقع در فروشگاهها عرضه فنی خواهد شد تا گوگل بعد از دریافت فیدبک ، تغییرات مورد نظر سایرکاربران را در نسخه های بعدی لحاظ کند.
استفاده از تفکر استراتژیک استیو جابز فقید در راه اندازی فروشگاههای اپل نشان می دهد گوگل نیز این استراتژی را پذیرفته و می خواهد کاربران از نزدیک سخت افزار و فناوری درون گوگل را لمس کنند تا محصولات بعدی مطابق میل کاربران طراحی و عرضه شود.
اگر گوگل شخصیت کاریزماتیکی در بین مدیریت اجرایی خود (مانند استیو جابز اپل) داشت می توانست سریعتر به مقصود خود برسد اما اینک برای فروش عینک خود باید دنبال کاربران معروفی رود تا کار خود را تسریع بخشد.
 
 
منبع: زد دی نت

5656

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۶
  9 0
  کاشکی بهتر ترجمه می شد و در خصوص قابلیت های این عینک هم یخورده اطلاعات می دادین
 • مینا IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۶
  7 2
  1500 دلار گرون نیست؟؟؟
  • بدون نام IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۶
   11 0
   پول ایده اش را می گیره. مگه اپل 5 ملیون می ارزه؟
 • امیرمحمد A1 ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
  0 0
  اگه 800بود می خریدم ولی الان منصرف شدم.