شهرداری تهران دو ورزشگاه به باشگاه های استقلال و پرسپولیس واگذار می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رئیس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین‌الملل شهرداری تهران امروز از واگذاری دو ورزشگاه به باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال با دستور شهردار تهران خبر داد. در پی نشستی که چندی پیش رئیس هیئت مدیره پرسپولیس با شهردار تهران در برج میلاد داشت، عنوان شده بود شهرداری تهران آمادگی دارد تا به صورت خاص برای حمایت از باشگاه های پرسپولیس و استقلال وارد عمل شود.
در این جلسه محمدباقر قالیباف از در دستور کار بودن اقداماتی در این ارتباط خبر داده بود. امروز هم در نشست شورای شهر تهران صحبت‌هایی در این ارتباط مطرح شد. محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان کشور میهمان این نشست بود تا درباره مسائل ورزش شهر تهران صحبت‌های مفصلی انجام شود. وی پس از طرح موضوع واگذاری ورزشگاه‌ها به باشگاه‌های پرطرفدار پایتخت از این امر استقبال کرد. در نهایت رئیس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین‌الملل شهرداری شهر تهران گفت: موضوع واگذاری دو ورزشگاه به باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال چند وقتی است که در شهرداری بررسی می‌شد و در نهایت با دستور مستقیم قالیباف، دو ورزشگاه در اختیار باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال قرار می‌گیرد. شهرام گیل‌آبادی در این ارتباط گفت: ورزشگاه‌های امام رضا (ع) و شهید کاظمی در مناطق 18 و 19 شهرداری قرار دارند.
ورزشگاه شهید کاظمی ورزشگاهی است که به باشگاه پرسپولیس واگذار خواهد شد. این ورزشگاه در منطقه 19 تهران، تقاطع اتوبان های آزادگان و تندگویان قرار دارد. ورزشگاه شهید کاظمی در سال 1392 تاسیس شد. گنجایش آن 15 هزار نفر است و با مساحتی نزدیک به ۹۰٬۰۰۰ متر مربع، زیر بنایی به مساحت ۱۲٬۰۰۰ مترمربع دارد.
این ورزشگاه دارای یک زمین چمن، پیست تارتان، جایگاه تماشاگران ویژه، سونا و جکوزی، پارکینگ و دیگر امکانات رفاهی است. از دیگر ویژگی‌های این ورزشگاه تکنولوژی آبیاری چمن، زهکشی زمین، و نور افکن است. اتاق های بدنسازی، رختکن مربیان و داوران، آزمایش دوپینگ، کلاس های آموزشی، بوفه، اتاق کنفرانس، پذیرایی و اتاق کار و همچنین سرویس های عمومی و اختصاصی بازیکنان، به همراه تاسیسات هواساز و ایرواشر از دیگر بخش های این سازه هستند.
کلنگ این ورزشگاه را مالک باشگاه کاوه تهران زد. شخصی به نام نصرت کاوه که تیمی در لیگ دسته دوم کشور داشت، این ورزشگاه را به نیت این ساخت که زمانی بتواند تیم کاوه را به تیمی حرفه ای در فوتبال ایران تبدیل کند و بازی ها و تمرینات تیم خود را در همین ورزشگاه برگزار کند. او نام برادر شهیدش را هم روی این ورزشگاه گذاشت. اما پس از گذشت چند سال از کلنگ خوردن این پروژه، تیم کاوه از فوتبال ایران محو شد و مالک باشگاه هم ترجیح داد ورزشگاه را یکجا به شهرداری واگذار کند. حالا این ورزشگاه با نام ورزشگاه شهید کاظمی شناخته می شود و شهرداری که مالکیت آن را در اختیار دارد، قرار است ورزشگاه را به باشگاه پرسپولیس بدهد.
واگذاری ورزشگاه به باشگاه های ورزشی از جانب شهرداری ها، اتفاقی است که در تمام دنیا رخ می دهد. اما اینکه چرا شهرداری تصمیم گرفته این ورزشگاه ها را به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بدهد مهم است. نکته مهم درباره ورزشگاه ها این است که این دو ورزشگاه مدت ها روی دست شهرداری مانده بودند. حالا باید دید باشگاه پرسپولیس از این ورزشگاه چه استفاده ای خواهد کرد.
43 43

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
بلیط هواپیما