مسابقات فوتبال همدلی با حضور تیم های پرشین سرباز از سیستان و بلوچستان ، پرشین لب خط، پرشین کوره محمود آباد، پرشین دروازه غار و پرشین فرحزاد آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین، از ششم اسفند ماه مسابقات فوتبال همدلی با حضور تیم های پرشين سرباز از سیستان و بلوچستان ، پرشين لب خط، پرشين کوره محمود آباد، پرشین دروازه غار و پرشين فرحزاد آغاز شد و تا هشتم اسفند ادامه داشت. این بازی ها در مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شهید معتمدی و زمین چمن فرحزاد و به بهانه ی حضور تیم پرشین سرباز از استان سیستان و بلوچستان در شهر تهران و به کوشش جمعیت امام علی (ع) برگزار شد.

واحدی، مسئول برگزاری این مسابقات درباره اهداف و دستاوردهای بازی ها این طور توضیح می دهد : "جمعیت امام علی (ع) از برگزاری این مسابقات اهداف مختلفی را دنبال می کند که یکی از آن ها مطرح کردن استعداد ها و قابلیت های نهفته در استان سیستان و بلوچستان به خصوص در نوجوانان و جوانان می باشد، استانی که از امکانات بهداشتی و آموزشی و خدماتی کافی برخودار نیست اما در درون خود استعداد ها و قابلیت های زیادی را دارد که زمینه شکوفایی و به نمایش گذاشتن آن تا کنون فراهم نشده و به نوعی از دید همگان دور مانده است. اضافه شدن تیم پرشين سرباز به جمع تیم های پرشين و حضور شان در این مسابقات گامی ارزشمند در جهت تحقق اهداف بالا و شناسایی استعدادهای فوتبالی این استان بود."

وی در ادامه افزود: "از دستاوردهای این رقابت ها می توان به حس نوع دوستی در میان بچه ها و درک متقابل آن ها از هم اشاره کرد." 

حضور یک تیم قدرتمند و در عین حال محروم روحیه امید و انگیزه را در جان همه بازیکنان پرشين تقویت نمود و جملة معروف خواستن توانستن است را برای همگان یاد آور شد.

بچه هايي مانند بچه های تیم پرشین سرباز در استان سیستان و بلوچستان کم نیستند، نديد گرفتن توانایی های آن ها تبعات ناگواري چون اعتیاد و رشد بزهکاری در این منطقه را به دنبال دارد و حق داشتن آینده ای روشن را از آن ها سلب می کند.

وی در ادامه به جمله مهم یکی از بازیکنان تیم های پرشين با این مضمون که همه ما یکی هستیم و فرقی بین برد و باخت برای ما وجود ندارد، اشاره کرد و آن را مهر تاییدی بر تحقق هدف نوع دوستی در میان بچه ها دانست.

گسترش حس مسئولیت اجتماعی در میان همه شهروندان و اقشار مختلف جامعه و مسئولین و حضور حامیانی از خانواده فوتبال مانند وحید طالب لو در تحقق رویای این بچه ها که همان رفع محرومیت و بهرمندي از همه امکانات اجتماعی و از همه مهمتر دیده شدن و شناخته شدن آن ها به عنوان فرزندان مستعد این خاک، بسیار موثر است.

در این دوره از مسابقات تیم پرشين سرباز از استان سیستان و بلوچستان علیرغم محرومیت هایی که به خاطر ضعف مدیریتی و مسئولیت اجتماعی متحمل شده بود با ارائه بازی حرفه ای و خیره کننده توانست با سه پیروزی و یک تساوی این بازی ها را با موفقیت پشت سر بگذارد . این تیم در بازی مقابل پرشين فرحزاد، پرشين کوره محمود آباد و پرشين دروازه غار به پیروزی رسید و در بازی با پرشين لب خط به تساوی رضایت داد.

در انتهای هر بازی بازیکنان برتر اخلاقی و فنی انتخاب شدند و به خاطر رفتار و توانایی هایشان مورد تشویق قرار گرفتند.

47304

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =
بلیط هواپیما
‍‍‍