تارنمای اینترنتی نشریه تایمز با انتشار تصاویری منتشر نشده از فاجعه بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی، به بررسی تنها موارد استفاده جنگی از سلاح هسته‌ای در جهان پرداخت.

 


به گزارش میزان، بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا، علیه امپراتوری ژاپن انجام گرفتند.

در این دو عملیات، دو بمب اتمی به فاصله سه روز بر روی شهرهای هیروشیما و ناگازاکی انداخته شد که باعث ویرانی و کشتار گسترده شهروندان این دو شهر شد.

 حدود 220 هزار نفر در اثر این دو بمباران اتمی جان باختند که بیشتر آنان را شهروندان غیرنظامی تشکیل می‌دادند. بیش از 100 هزار نفر بلافاصله هنگام بمباران کشته شدند و بقیه تا پایان سال 1945 بر اثر اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو جان خود را از دست دادند.
17282

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام FI ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  92 30
  ژاپنی ها هم در طول تاریخ و جنگ جهانی جنایات زیادی کردن و در حمله به چین بی رحمانه ترین کشتار غیر نظامیان را داشتند و ملتی متجاوز و غارتگر و سرمست قدرت شناخته میشدند که الان سر جاشون نشستند بعد ازعواقب جنگ.
 • مجید اسداله پور A1 ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  من نمیدانم با وجود این جنایت تاریخی و با وجود در اختیار داشتن هزاران کلاهک هسته ای آمریکا چگونه به خود اجازه میدهد دم از دموکراسی و حقوق بشر بزند و درباره خطر ایران هسته ای صحبت کند.