یک شرکت اسپانیایی، ابرخودرویی با نام بورئاس معرفی کرده است که برای رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و زمان صفر تا صد ۲.۸ ثانیه تلاش می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از زومیت، وقتی در مورد سوپراسپرت‌ها فکر می‌کنیم، ناخودآگاه به یادِ محصولات ایتالیایی یا آلمانی می‌افتیم؛ شرکت‌های خودروسازی در این کشورها، سال‌ها با مدل‌های زیبا و پرقدرت، جایگاه خود را در دنیای سوپراسپرت‌ها و ابرخودروها تثبیت کرده‌اند. حالا باید کشور اسپانیا را هم به این لیست اضافه کنیم؛ چرا که بنظر می‌رسد، شرکت دی‌اِس‌دی دیزاین (DSD Design)، با محصول جدید خود با نام بورئاس (Boreas)، به دنبال عرض اندام در این کلاس از خودروها است.

شاید DSD Design در صنعت خودروسازی، نام آشنایی نباشد، ولی نام بورئاس، ریشه در تاریخ دارد. بورئاس، در اسطوره‌های یونان، به عنوان الهه‌ی باد سرد شمال و زمستان نام برده شده است. او سریع و خشن توصیف شده که ۱۲ کره اسب را تربیت کرد. بر اساس افسانه‌ها، اسب‌های تربیت شده توسط بورئاس، از بهترین‌ها بودند و در هنگام عبور از مزارع کشاورزی، آسیبی به محصولات وارد نمی‌کردند. با این حال، هنوز جزئیات زیادی از اولین ابرخوردوی اسپانیا منتشر نشده است، ولی برای شروع بد نیست بدانیم که بورئاس همانند پورشه 918، فراری لافراری و مک‌لارن P1، هیبرید خواهد بود و حداکثر سرعت آن، نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت است. بر اساس ادعای تیم مهندسی این شرکت اسپانیایی، بورئاس، در زمان ۲.۸ ثانیه، به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

اگر به دنبال سرعت بالا و رکوردگیری نیستید، بورئاس تا ۱۰۰ کیلومتر مسافت را فقط با نیروی الکتریکی طی می‌کند. وظیفه‌ی انتقال قدرت، بر عهده‌ی جعبه دنده‌ی هفت سرعته اتوماتیک خواهد بود که به همراه یک نرم افزار هوشمند، گشتاور موجود بین محور عقب که توسط پیشرانه‌ی بنزینی تامین می‌شود، و گشتاور ایجاد شده در محور جلو توسط موتورهای برقی، مدیریت خواهد شد.

هنوز مشخصات کامل سیستم تعلیق و آیرودینامیک بورئاس اعلام نشده است ولی، طراحی هر دوی این موارد، توسط مهندسان شرکت DSD دیزاین انجام شده است. فاصله‌ی محورهای بورئاس، ۲۷۴ سانتی‌متر است ( مانند نسل فعلی پورشه 911)، اما هنوز اعدادی در مورد طول و عرض این هایپرکار، اعلام نشده است. فعلا فقط می‌توانیم به ظاهر خشن این خودرو بسنده کنیم.

فقط ۱۲ دستگاه از هایپرکار اسپانیایی (به یاد ۱۲ اسب تربیت شده توسط بورئاس) ساخته خواهد شد که مدیران DSD دیزاین قول داده‌اند، نسخه‌های فرمان چپ و راست، هر دو در دسترس باشد. قیمت رسمی و دقیق بورئاس مشخص نیست، ولی احتمالاً باید برای این الهه‌ تمام چرخ محرک، مبلغی میلیون‌دلاری، کنار گذاشت.

۵۴۵۴ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =