تیتر سه زیرسرویس

 • ردیابی آنلاین چمدان‌ توسط هواپیمایی قطر برای نخستین بار در دنیا

  ردیابی آنلاین چمدان‌ توسط هواپیمایی قطر برای نخستین بار در دنیا

  شرکت قطر ایرویز برای نخستین بار در جهان مجوز یاتا را برای استفاده از سامانه ردیابی چمدان‌ها دریافت کرد.

 • صرف یک بشقاب غذا در اعماق دریا! +تصاویر

  صرف یک بشقاب غذا در اعماق دریا! +تصاویر

  اصطلاح‌ جدید «locavore» به معنای کسی است که رژیم غذایی خود را با غذاهای محلی و بومی تنظیم کرده است و چند سالی است که رستوران‌هایی هم با همین سبک و سیاق در حال رونق گرفتن هستند. غذاهای این نوع رستوران‌ها با مواد اولیه‌ای تهیه می‌شود که در همان منطقه تولید می‌شود. مردم کشورهای مختلف هم با پیوستن به گروه‌های طرفدار غذاهای محلی تلاش می‌کنند تا با این طرز فکر، هم سلامتی را در نظر بگیرند و هم باعث رونق گرفتن کسب و کارهای کوچک محلی شوند. حالا در نروژ رستورانی با همین شعارها ساخته شده است اما ویژگی مهم‌تر آن علاوه بر غذاهای محلی، زیرآبی بودنش است. مشتریان می‌توانند همزمان با خوردن غذا از تماشای طبیعت دریا و جانداران دریایی لذت ببرند.

 • کشف علت صدای عجیب در قطب جنوب

  کشف علت صدای عجیب در قطب جنوب

  برای جایی مثل قطب جنوب صداهای عجیب، که به واسطه ترکیدن حباب­های هوای مدفون شده زیر یخ­های قطبی به‌وجود می­‌آیند، چیز جدیدی نیست؛ اما حالا صدایی ترسناک و جدید هم به صداهای این سرزمین یخی اضافه شده است.

 • کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است

  کارهای عجیبی که در بعضی کشورها قانونی است

  همه می‌دانیم که وجود قانون برای کنترل جرم و جنایات امری ضروری است. مقامات هر سرزمینی بنابر صلاح‌دیدشان قوانینی را تصویب کرده و تمامی شهروندان نیز ملزم به اطاعت از آن‌ها هستند. با این تفاسیر شاید جالب باشد که بدانید کشورهایی وجود دارند که برخی از کارهایی که تصورش را هم نمی‌کنید در آنها کاملا قانونی است.

 • ترکیه به دنبال یک میلیون گردشگر چینی

  ترکیه به دنبال یک میلیون گردشگر چینی

  رئیس انجمن آژانس‌های گردشگری ترکیه اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود تعداد گردشگران ورودی به کشور تا پایان سال جاری به رقم بیش از 40 میلیون نفر رسیده و درآمد حاصل از صنعت گردشگری کشور بیش از 30 میلیارد دلار شود.

 • کشتی تایتانیک دوباره زنده می‌شود

  کشتی تایتانیک دوباره زنده می‌شود

  زمانی که کشتی تایتانیک ساخته شد، خیلی‌ها آرزوی سفر با آن را داشتند. اما همین کشتی افسانه‌ای در حادثه‌ای وحشتناک غرق شد و فقط نام آن در تاریخ ماند. هرچند گفته می‌شد غرق شدن تایتانیک به دلیل برخورد با کوه یخ قابل پیش‌بینی نبود اما پس از آن حادثه در ساختن کشتی‌ها دقت و احتیاط بیشتری اعمال شد. حالا بعد از حدود ۱۰۰ سال از غرق شدن کشتی تایتانیک، قرار است کشتی تایتانیک ۲ به همان شکل نسخه اول اما با امکانات مدرن ساخته شود.

 • تنها نقطه در جهان که متعلق به هیچ کشوری نیست

  تنها نقطه در جهان که متعلق به هیچ کشوری نیست

  هر نقطه‌ای از دنیا متعلق به یک کشور خاص است و بسیاری از سرزمین‌ها هم تحت استعمار ابرقدرت‌ها هستند و توسط سران چند کشور اداره می‌شوند؛ اما جالب است بدانید که بر روی کره‌ی زمین یک نقطه وجود دارد که مالکیت آن بر عهده‌ی هیچ کشوری نیست و هیچ کسی هم حق گرفتن مالکیت آن را ندارد. این نقطه بئر طویل نام دارد.

 • بدترین سیل ونیز را فراگرفت

  بدترین سیل ونیز را فراگرفت

  بارش شدید باران باعث شد تا ونیز که به شهر کانال‌ها شهرت دارد به زیر آب برود. با توجه به شرایط پرخطر و امکان‌ناپذیر بودن رفت و آمد، مدارس تعطیل شدند و مسئولان محلی هم توصیه کردند که از مسافرت غیر ضروری به ونیز خودداری شود. با این که ونیز آمادگی جزر و مدهای دریا را دارد اما هر ساله در ماه‌های اکتبر تا دسامبر شاهد جاری شدن سیل در شهر هستیم.

 • تصاویر زندگی مینیاتوری پریان کوچک در جزیره مَن

  تصاویر زندگی مینیاتوری پریان کوچک در جزیره مَن

  گروهی از هنرمندان سوئدی خانه‌های مینیاتوری زیبایی را در سراسر جزیره کوچکی با نام «جزیره مَن» ساخته‌اند.

 • غذاهای بی‌نظیر نیکاراگوئه که باید به جهانیان معرفی شود

  غذاهای بی‌نظیر نیکاراگوئه که باید به جهانیان معرفی شود

  نیکاراگوئه کشوری در آمریکای مرکزی است که از شمال با هندوراس و از جنوب با کاستاریکا همسایه است. دو طرف نیکاراگوئه هم خط ساحلی اقیانوس است. نیکاراگوئه به آب و هوای گرم و مناظر شگفت‌انگیزش شهرت دارد. مناظری شامل کوهستان، آتشفشان تا سواحل و جنگل‌ها. بعد از یک گشت و گذار در نیکاراگوئه باید به سراغ غذاهای محلی آن رفت. خوشبختانه در نیکاراگوئه تعداد رستوران‌ها یا غذاخوری‌هایی که غذاهای بومی را عرضه می‌کنند زیاد است. در ادامه مطلب ۱۰ غذای بومی نیکاراگوئه که حالا به سایر کشورها هم راه پیدا کرده‌اند را معرفی می‌کنیم. شاید شما هم یکی از این غذاها را در رستوران‌های کشورمان مزه کرده باشید!