تیتر سه زیرسرویس

 • عجیب‌ترین خانه‌ مدرن جهان که بالای درختان جنگل ساخته شده است! +تصاویر

  عجیب‌ترین خانه‌ مدرن جهان که بالای درختان جنگل ساخته شده است! +تصاویر

  خلاق، متناسب، هوشمند و پایدار، همه‌ی این‌ها ویژگی‌های برت (Bert) به‌عنوان مفهومی جدید در طراحی خانه درختی هستند. این خانه درختی توسط استودیوی اتریشی پریشت (Precht) برای استارتاپ خانه‌های کوچک بامباو (Baumbau) طراحی‌ شده است و اقامتگاهی عجیب و جدید است!

 • تنها شهر دو ملیتی جهان کجاست و چه ماجرای عجیبی پشت آن است؟ تصاویر

  تنها شهر دو ملیتی جهان کجاست و چه ماجرای عجیبی پشت آن است؟ تصاویر

  هرساله در اول آگوست که مصادف با روز ملی سوئیس است، قایق‌ها در حال رفت‌ و آمد روی رودخانه راین هستند و مردم در کنار ساحل چمنی آن در حال آفتاب گرفتن می‌باشند و اتوبوس‌های تزیین‌ شده با پرچم آشنای سوئیس یعنی یک پرچم قرمز با یک بعلاوه سفید بزرگ در داخل آن در خیابان‌ها برای فستیوال‌های این روز مستقر شده‌اند. همه‎ی این جشن‌ها و خوشحالی‌ها برای روز ملی سوئیس در آلمان برگزار می‌شود. شهر بوسینگن آم هوکرهین یک شهر سوئیسی است که در اختیار آلمان است. اما چرا؟ این شهر کوچک آلمانی کاملاً توسط سوئیس احاطه‌ شده است، به‌گونه‌ای که آن را تبدیل به یک ناحیه برون بوم و در حین حال درون‌بوم کرده است. این مسئله برای مردم شهر عادی شده اما برای دیگران بسیار جالب است.

 • ماجرای رد شدن طراحی داوینچی برای پل گالاتا توسط پادشاه عثمانی ترکیه

  ماجرای رد شدن طراحی داوینچی برای پل گالاتا توسط پادشاه عثمانی ترکیه

  لئوناردو داوینچی در سال ۱۵۰۲ اسکچی (طراحی دستی یک سازه معماری) از یک پل راطراحی کرده بود که امسال در سال ۲۰۱۹  موسسه تکنولوژی ماساچوست در امریکا برای اولین بار ماکت این طراحی را ساخت.

 • باور نمی‌کنید داخل این پل پیچ‌خورده چه چیزی انتظارتان را می‌کشد! + تصاویر

  باور نمی‌کنید داخل این پل پیچ‌خورده چه چیزی انتظارتان را می‌کشد! + تصاویر

  موسسه طراحی بیگ (BIG) در اولین پروژه خود در نروژ با طرحی عجیب به‌ صورت طراحی یک پُل پیچ‌ خورده بر روی رودخانه راندسلوا (Randselva) بسیار تأثیرگذار بوده است. استودیوی بیارک اینگلز (Bjarke Ingels) با اجرای طرح سازه یک موزه به‌صورت پل پیچ‌خورده، اثری هنری و طرحی خیره‌کننده و ممتاز را به نام توویست (The Twist) به نمایش گذاشته است.

 • طبیعت شمالی‌ترین نقطه‌ی جهان به شاهکاری انسانی و گرانقیمت مزین می‌شود! +تصاویر

  طبیعت شمالی‌ترین نقطه‌ی جهان به شاهکاری انسانی و گرانقیمت مزین می‌شود! +تصاویر

  مسافرانی که از شلوغی‌ها و ازدحام محیط‌های شهری و پرتراکم خسته شده‌اند و تمایل دارند از این محیط‌ها برای مدتی فاصله بگیرند و همچنین با سرما هم مشکل خاصی ندارند، از سال آینده یعنی سال ۲۰۲۰ می‌توانند در هتلی که در قطب شمال به‌عنوان شمالی‌ترین هتل جهان افتتاح می‌شود، اقامت داشته باشند. در لست سکند قصد داریم معرفی کوتاهی از این هتل خاص داشته باشیم، پس با ما همراه باشید.

 • جزیره پوکت؛ افسانه ای قابل دسترس در جنوب تایلند 

  جزیره پوکت؛ افسانه ای قابل دسترس در جنوب تایلند 

  تایلند کشوری که با مردمی صمیمی و رفتار دوستانه، غذاهایی لذیذ و هیجان انگیز، فرهنگ و تاریخی غنی و طبیعت و سواحلی کم‌ نظیر، بیشترین بازدیدکننده را در سال‌ های اخیر به خود جذب کرده است. احتمالاً شما هم با شنیدن این تعاریف به همراه تعریف معابد پر زرق ‌و برق و سواحل دل ‌نشین گرمسیری تایلند هوس سفری هیجان انگیز با تور تایلند به این کشور پر جاذبه را در سر م یپرورانید.

 • ۱۹ دلیل خوشمزه برای سفر به پاکستان ؛ طرز تهیه غذاها، دسرها و نوشیدنی‌های پاکستانی

  ۱۹ دلیل خوشمزه برای سفر به پاکستان ؛ طرز تهیه غذاها، دسرها و نوشیدنی‌های پاکستانی

  پاکستان کشوری با ۲۰۰ میلیون جمعیت است که با ایران، چین، هند و افغانستان مرز مشترک دارد. پاکستان دلایل زیادی برای مقصد سفر بودن دارد که یکی از آنها غذاهای پاکستانی است. این غذاها و خوراکی‌ها در بسیاری موارد مشابه با خوراکی‌های کشورهای هم مرزش است.

 • آیا اقیانوس‎ها مرزبندی مشخصی دارند؟ +تصاویر

  آیا اقیانوس‎ها مرزبندی مشخصی دارند؟ +تصاویر

  بر روی کره زمین ۵ اقیانوس داریم که همه آن‌ها به هم متصل هستند و یک شاکله آبی واحد را تشکیل می‌دهند. از نظر تاریخی فقط ۴ اقیانوس اطلس (Atlantic)، آرام (Pacific)، هند (Indian) و منجمد شمالی (Arctic) وجود داشته است. سازمان بین‌المللی هیدرو گرافی (International Hydrographic Organization) بر اساس شواهد و مدارکی که مبنی بر کشف یک اقیانوس جدید به دست آمد و با توجه به تأثیری که این بدنه آبی دارای اکوسیستم مشخص، بر آب‌وهوای جهانی دارد، در سال ۲۰۰۰ اقیانوس جدیدی را به نام اقیانوس قطب جنوب معرفی کرد.

 • عجیب و غریب‌ترین ساختمان‌های جهان که در واقع هتل هستند! +تصاویر

  عجیب و غریب‌ترین ساختمان‌های جهان که در واقع هتل هستند! +تصاویر

  همواره طراحی و معماری خاصِ ساختمان در مراکز ارائه خدمات توریستی مانند هتل‌ها به‌عنوان یک مزیت رقابتی و متمایزکننده مطرح بوده است. در واقع هتل‌ها معمولا سعی دارند از طریق ایجاد یک معماری خاص علاوه بر اینکه بیشتر شناخته می‌شوند، فضای مرکز اقامتی خود را نیز به‌عنوان یک جذابیت گردشگری معرفی کنند. حتی بعضی از این هتل‌ها ممکن است امکانات لوکس و گران‌قیمتی را در مقایسه با هتل‌های دیگر ارائه ندهند، ولی به دلیل معماری خاص خود مورد توجه قرار بگیرند. در لست سکند قصد داریم ۱۰ نمونه از این هتل‌ها با معماری خاص را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

 • ۱۰ تفاوت عجیب بین قطب شمال و قطب جنوب!​​​​​​​

  ۱۰ تفاوت عجیب بین قطب شمال و قطب جنوب!​​​​​​​

  دو قطب شمال و جنوب در دو سوی مخالف کره زمین قرار گرفته‌اند و بسیاری از ویژگی‌های قطبی آن‌ها نیز مخالف یکدیگر است. در این مطلب به ۱۰ مورد از چشمگیرترین تفاوت‌های این دو منطقه غیرقابل‌سکونت کره زمین می‌پردازیم. اگر مناطق غیرقابل‌ سکونت دیگری به ذهنتان می‌رسد، می‌توانید آن‌ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.