تیتر سه زیرسرویس

 • صد اژدها، بلندترین آسانسور فضای باز در دنیا

  صد اژدها، بلندترین آسانسور فضای باز در دنیا

  همیشه در سراسر دنیا افرادی هستند که به هر گوشه و کناری سفر می‌کنند تا تجربه‌هایی به یادماندنی را به دست بیاورند. یکی از محبوبترین تجارب هیجان‌انگیز که در چند ماه اخیر نامش زیاد به گوش می‌رسد، موضوع ساخت بلندترین آسانسور دنیاست که در پارک ملی ژانگ جیاجی کشور چین قرار دارد و نامش بایلونگ Bailong elevator است.

 • ۵ مرحله برای بستن چمدان

  ۵ مرحله برای بستن چمدان

   داشتن چمدان کمتر در سفر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سفرتان خواهد داشت. علاوه بر اینکه هر چه تعداد چمدان‌هایتان کمتر باشد، مدت زمان کمتری نیز باید در صف بایستید. در زمان دریافت کارت پرواز باید منتظر بمانید تا چمدان‌هایتان چک شوند و یا در هنگام خروج فرودگاه باید به انتظار بمانید تا چمدان‌هایتان از هواپیما خارج و در نوار نقاله قرار گیرد.

 • راز دانمارکی‌ها، شادترین مردم جهان، برملا شد

  راز دانمارکی‌ها، شادترین مردم جهان، برملا شد

  حتما شما هم آمارهایی را دیده‌اید که در آن، شادترین مردم جهان را به نسبت کشوری که در آن زندگی می‌کنند دسته‌بندی کرده‌اند. ما بیشتر مواقع در این لیست دنبال کشور خودمان می‌گردیم که چه رتبه‌ای را به ما اختصاص داده‌اند و خب اینجور وقت‌هاست که بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال پاسخ این سوال هستیم که شادترین مردم جهان در کدام کشور زندگی می‌کنند. در این مطلب به این سوال با دلایل کافی پاسخ داده‌ایم، پس همراه ما باشید.

 • زیباترین و رنگارنگ‌ترین سواحل دنیا

  زیباترین و رنگارنگ‌ترین سواحل دنیا

  وقتی صحبت از ساحل‌ها می‌شود همه‌ی ما سواحلی با شن‌های سفید و مناظری زیبا در ذهنمان تداعی می‌شود. حتما برایتان جذاب خواهد بود اگر درباره‌ی ساحل‌هایی با رنگ‌های صورتی و نارنجی بدانید. تصور کنید جای پاهایتان روی این شن‌های رنگی چه منظره‌ی زیبایی ایجاد می‌کند. از سواحل شیشه‌ای براق گرفته تا سواحل درخشان، در بازدید از تمامی آن‌ها حیرت‌زده خواهید و قطعا این زیبایی چشم‌نواز تعطیلات جذابی را برایتان خواهد ساخت. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به رنگارنگ‌ترین سواحل دنیا. آیا دلتان می‌خواهد که روزی یکی از این سواحل را از نزدیک ببینید؟

 • پوکت، بهشتی در تایلند و کارهایی که باید در آنجا انجام دهید

  پوکت، بهشتی در تایلند و کارهایی که باید در آنجا انجام دهید

  کشور تایلند همواره در سال های اخیر جز مقاصد مسافران بسیاری و از جمله مسافران ایرانی بوده است. بین مقاصد و تورهایی که به این کشور اجرا می شود، همواره جزیره  پوکت جایگاهی متفاوت دارد. در این گزارش، سعی خواهیم کرد که شما را با کارهایی که می توان در سفر به این جزیره، که واقعا یک بهشت روی زمین است، انجام دهید، آشنا سازیم. با ما همراه باشید:

 • نکاتی برای سفر به اروپا: ۱۰ مرحله تا سفر

  نکاتی برای سفر به اروپا: ۱۰ مرحله تا سفر

  قبل از اینکه بتوانید تاپاس‌های اسپانیا ، پیتزاهای رم یا تراس‌های زیبای پراگ را تجربه کنید، فهرست مهمی از کارها هست که تا قبل از تعطیلات رویایی در اروپا باید انجام دهید. تدارکات سفر به اروپا بسیار خسته کننده وگاهی غافلگیر کننده است بنابراین باید از چند روز قبل آماده باشید. در زیر ۱۰ مرحله ساده که برای برنامه‌ریزی سفر به اروپا لازم دارید، برای شما جمع آوری شده است. بنابراین تا قبل از اینکه زمان بیش از این از دست نرفته، شروع کنید.

 • بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

  بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

  تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال بابرمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است.

 • رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا کدام هستند؟

  رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا کدام هستند؟

  اروپا، از زیباترین شهرهایش گرفته تا دورافتاده‌ترین روستاها، از عجیب‌ترین ساختمان‌ها گرفته تا خانه‌های ماهیگیرانش، گنجینه‌ای از مکان‌های رنگارنگی است که انتظار کشف شدن توسط بازدیدکنندگانشان را می‌کشند. در اینجا به تعدادی از خیابان‌های غرق در رنگ‌های مختلف که در شهرهای مختلف اروپا قرار دارند، اشاره خواهیم کرد. پس اگر عازم اروپا هستید و یا اگر می‌خواهید دقایقی از دنیای شلوغ و خاکستری دور شوید، تا انتهای این مطلب همراهمان بمانید تا شما را با رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا آشنا کنیم.

 • ازمیر، نگین دریای اژه و کارهایی که می‌توانید انجام داد

  ازمیر، نگین دریای اژه و کارهایی که می‌توانید انجام داد

  شاید شهرت شهر ازمیر به اندازه ی دیگر شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنتالیا، کوش آداسی و ... نباشد. ولی باید بدانیم که این شهر دنج، مکانی ایده آل هم برای آرامش و هم برای زندگی می باشد .شهری به دور از هیاهو و دوندگی های روزانه، شهری برای آرامش و شهری برای به در کردن خستگی. ازمیر به معنای واقعی، نگین دریای اژه می باشد و به دلیل قرار گرفتن در موقعیتی خاص، همواره طرفدارانی دارد. لست سکند در این گزارش سعی می کند تا کارهایی که گردشگران می توانند در این شهر انجام بدهند را معرفی نماید. با ما همراه باشید:

 • ۸ میراث فرهنگی جهانی در خاورمیانه که باید آن‌ها را دید

  ۸ میراث فرهنگی جهانی در خاورمیانه که باید آن‌ها را دید

  هر کدام از مکان‌هایی که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند، از زیبایی‌های طبیعی گرفته تا بناهای حیرت‌انگیز تاریخی، گنجینه‌ای زیبایی‌شناسانه هستند که داستان منحصر به فردی برای تعریف کردن دارند. در این‌جا به هشت مکان میراث جهانی خاورمیانه و البته با ارفاق، اطراف خاورمیانه که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند اشاره خواهیم کرد. مکان‌هایی که در همین نزدیکی هستند و خودتان باید این ببینیدشان تا باورتان بشود که چرا در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند! پس، با ما همراه باشید.