تیتر سه زیرسرویس

 • کشف سردخانه‌ای فراموش شده و عجیب در قلب اروپا! +تصاویر

  کشف سردخانه‌ای فراموش شده و عجیب در قلب اروپا! +تصاویر

  یک یخدان بزرگ فراموش شده از قرن هجدهم به تازگی در لندن کشف شد.

 • ایران در لیست ۱۰ کشور برتر برای جهانگردان دنیا در سال ۲۰۱۹

  ایران در لیست ۱۰ کشور برتر برای جهانگردان دنیا در سال ۲۰۱۹

  هر سال فهرست‌هایی از برترین کشورها، شهرها و جاذبه‌های گردشگری دنیا منتشر می‌شود تا دیگران را تشویق به سفر کند. مجلات گردشگری با جهانگردان مصاحبه می‌کنند و با توجه به تجربیات این افراد، فهرست‌های پیشنهادی خود را منتشر می‌کنند. برای سال ۲۰۱۹ نیز فهرست‌های زیادی منتشر شده است اما این فهرست که در ادامه می‌خوانید کمی متفاوت‌تر از بقیه است. در این فهرست با استفاده از سفرنامه‌ها سعی شده است به کشورهایی توجه شود که در میان پربازدیدترین‌ها نیستند و کمتر به آن‌ها توجه می‌شود اما سفر به آن‌ها می‌تواند تجربیات ناب و بی‌نظیری را برای گردشگر به همراه داشته باشد. خوشبختانه ایران هم جزو انتخاب‌ این گردشگران بوده است.

 • سفر به مارموره ؛ بزرگ‌ترین آبشار دست‌ساز جهان

  سفر به مارموره ؛ بزرگ‌ترین آبشار دست‌ساز جهان

  بزرگ‌ترین آبشار دست‌ساز جهان که با دخالت مستقیم انسان در طبیعت به‌وجود آمده است در منطقه اومبریا در ایتالیا قرار دارد.

 • زیباترین و عجیب‌ترین جاده‌های آسیا معرفی شدند! +تصاویر

  زیباترین و عجیب‌ترین جاده‌های آسیا معرفی شدند! +تصاویر

  هرچقدر جاده‌ای که برای رسیدن به مقصد از آن استفاده می‌شود زیباتر باشد، سفر هم جذاب‌تر می‌شود اما جاده‌های زیادی هستند که خودشان به تنهایی یک جاذبه‌ی گردشگری محسوب می‌شوند. در کشور خودمان هم مسیرهای زیبایی مثل جاده چالوس، اسالم به خلخال و... خود به تنهایی جاذبه‌ی گردشگری هستند. جاده‌هایی با ارتفاع زیاد، منظره‌های زیبا، شکوه کوهستان یا هوای خنک سواحل دریا از بهترین گزینه‌های قابل انتخاب هستند. در ادامه، ۵ جاده‌ی خاص و زیبا را در آسیا معرفی می‌کنیم که هرکدام ویژگی‌های جذابی دارند.

 • پل‌های شناور الله‌آباد، برای حضور ۱۰۰ میلیون نفر ساخته می‌شوند

  پل‌های شناور الله‌آباد، برای حضور ۱۰۰ میلیون نفر ساخته می‌شوند

  آماده کردن امکانات برای برگزاری یکی از بزرگترین گردهمایی‌های مذهبی دنیا، ماه‌ها طول می‌کشد و حجم زیادی کار باید انجام شود تا جمعیتی حدود ۱۰۰ میلیون نفر بتوانند به مراسم کوم میلا برسند. مراسم کوم میلا هر سه سال یک بار در الله آباد هند و با مشارکت معتقدین به آیین هندو و در کنار رود گنگ برگزار می‌شود. امسال این مراسم در روز ۱۵ ژانویه سال ۲۰۱۹ شروع شده و تا ۴ مارس ادامه خواهد داشت. مراسم اصلی در محل تلاقی رود جمنا و گنگ اجرا می‌شود و مردم با این باور که رودخانه گناهانشان را پاک می‌کند، خودشان را در آب شستشو می‌دهند.

 • افتتاحیه‌هایی که در سال ۲۰۱۹ برگزار خواهند شد

  افتتاحیه‌هایی که در سال ۲۰۱۹ برگزار خواهند شد

  با رسیدن سال جدید میلادی، شبکه‌های مجازی و سایت‌های اینترنتی شروع به انتشار فهرست‌هایی از اتفاقات سال گذشته یا برنامه‌ها و اتفاقاتی که در سال جدید منتظرش هستیم می‌کنند. اتفاقات خوب و بد، بدترین‌ها و بهترین‌ها و انواع افتتاحیه‌ها از این دست فهرست‌ها هستند. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به چند افتتاحیه‌ی جاذبه‌های گردشگری و تفریحی که در سال ۲۰۱۹ رخ خواهند داد.

 • اینجا جزیره‌ای مرموز و ناشناخته در شرق آسیا است! +تصاویر

  اینجا جزیره‌ای مرموز و ناشناخته در شرق آسیا است! +تصاویر

  جزیره‌ای آتشفشانی به نام اولئونگدو (ulleungdo) در دریای شرقی کره با طبیعت زیبایی که دارد، توانسته است گردشگران زیادی را در سال‌های اخیر جذب کند اما گردشگران غیربومی کره جنوبی به تازگی از وجود این جزیره باخبر شده‌اند. برای دستیابی به این جزیره ابتدا باید به پوهانگ یا گانگ‌نئونگ رفت و از آنجا با قایق، مسیر دریایی ۳ ساعته‌ای را طی کرد. جزیره اولئونگدو بسیار آرام و دلنشین، با ترکیبی از صخره‌، جنگل، دهکده‌های کوچک ماهیگیری و مناظر با شکوه است. جالب است بدانید که این جزیره برای صدها سال خالی از سکنه بوده است.

 • عجیب‌ترین پدیده‌ی آسمانی سال جدید میلادی! +تصاویر

  عجیب‌ترین پدیده‌ی آسمانی سال جدید میلادی! +تصاویر

  تماشای شفق قطبی تجربه‌ای هیجان‌انگیز و فراموش نشدنی است که البته آنقدرها هم سهل و در دسترس نیست. پیدا کردن زمان و مکان مناسب برای تماشای شفق قطبی کار آسانی نیست و نیاز به برنامه‌ریزی و تحقیق قبلی دارد. در ادامه می‌خواهیم بدانیم در سال جدید میلادی، در چه مکان‌ها و در چه روزهایی امکان تماشای شفق قطبی وجود دارد، پس اگر به این پدیده‌ی عجیب طبیعی علاقمند هستید، با ما همراه باشید.

 • پلوودیو؛ شهری از ایران قدیم پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۹ شد

  پلوودیو؛ شهری از ایران قدیم پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۹ شد

  پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان همراه با شهر مَتِرا در ایتالیا به‌عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2019 انتخاب شده است.

 • فناوری‌هایی واقعی که مثل فیلم‌های علمی - تخیلی هستند! +تصاویر

  فناوری‌هایی واقعی که مثل فیلم‌های علمی - تخیلی هستند! +تصاویر

  تاثیر فناوری بر گردشگری و سفر، محدود به بهبود امنیت پرواز یا آسان‌تر شدن فرایند رزرو هتل نیست؛ به زودی تجهیزاتی وارد بازار می‌شوند که سفرها را لذت‌بخش‌تر و هیجان‌انگیزتر خواهند کرد. با استفاده از فناوری جدید، تجهیزاتی مثل کوله‌پشتی ضد کمر درد،  دستگاه کرم ضد آفتاب و تاکسی‌های پرنده ساخته شده است و امید است در سال آینده به صورت انبوه در بازارها وارد شوند.