تیتر سه وبلاگ‌ها

 • یک «عبرت بزرگ» برای «زور عریان»

  یک «عبرت بزرگ» برای «زور عریان»

  آخرین روز شهریور هر سال فرصت مناسبی است تا به مهم ترین رویداد رخ داده علیه ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته شود.

 • سوم خرداد، روز شادی

  سوم خرداد، روز شادی

  فتح خرمشهر در روز سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ پس از یک نبرد ۲۵ روزه از شادترین و بیاد ماندنی ترین روزهای پر افتخار مردم ایران در دهه های اخیر است.

 • جنگ‌ می‌شود یا نه؟

  جنگ‌ می‌شود یا نه؟

  از زمان روی کار آمدن ترامپ، هر روز بر میزان تضادها و تنش ها بین آمریکا و ایران افزوده شده است.

 • قوای ۳گانه در برخورد با بحران‌ اقتصادی انسجام‌ و هماهنگی ندارند

  قوای ۳گانه در برخورد با بحران‌ اقتصادی انسجام‌ و هماهنگی ندارند

  حسین علایی در کافه خبر خبرآنلاین با اشاره به عوامل اصلی بحران اقتصادی در کشور گفت: ساختار اقتصادی کشور یک ساختارِ هماهنگ و منسجم نیست. از نظر اجرایی، رئیس‌جمهور و دولت بخش‌هایی از اجرا را در اختیاردارند، اما سایر بخش‌ها مانند قوه قضائیه و قوه مقننه با دولت ارتباط هماهنگ و منسجمی ندارند.

 • علایی: اگر عضو مجمع تشخیص بودم به اف‌ای‌تی‌اف رای مثبت می‌دادم

  علایی: اگر عضو مجمع تشخیص بودم به اف‌ای‌تی‌اف رای مثبت می‌دادم

  علایی گفت: اگر بخواهیم با نظام جهانی کار کنیم. چاره‌ای جز پذیرش اف‌ای‌تی‌اف نداریم، اما اگر ما قادریم این نظام جهانی را برهم بزنیم و خودمان مقررات جهانی وضع کنیم، خوب می توانیم نپذیریم.

 • خاطره‌ای خواندنی از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین

  خاطره‌ای خواندنی از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین

  سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.

 • حادثه جاده خاش و امنیت ملی

  حادثه جاده خاش و امنیت ملی

  از زمانی که رئیس جمهور آمریکا از توافق نامه برجام خارج شده و عربستان روابط سیاسی خود با ایران را قطع کرده است، فعالیت های گروه های تروریستی در ایران افزایش یافته است.

 • علایی: اصل مذاکره اگر از موضع برابر باشد، راهگشاست

  علایی: اصل مذاکره اگر از موضع برابر باشد، راهگشاست

  دکتر حسین علایی، سردار سپاه، در تازه‌ترین گفتگو با روزنامه اعتماد مورخ ۲۳ بهمن، ابعاد توان موشکی ایران و پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی آن را مورد بررسی قرار داده است. مشروح این گفتگو به شرح ذیل است: 

 • تصمیم ترامپ، تله برای روس‌هاست

  تصمیم ترامپ، تله برای روس‌هاست

  عقب‌نشینی آمریکا از سوریه و تلاش دولت‌های عربی به‌ویژه عربستان برای بازگشایی سفارت‌هایشان در دمشق، روشن ساخت که راهبرد آنها برای حل بحران سوریه به نفع خود، از طریق مداخله نظامی، شکست خورده است و تنها راه برای خروج از بحران جنگ نیابتی در سوریه، اتخاذ شیوه‌های سیاسی و پذیرفتن نقش مردم سوریه در تعیین سرنوشت خویش است.

 • نگاهی به ۲ عملیات کربلای ۴ و ۵

  نگاهی به ۲ عملیات کربلای ۴ و ۵

  حسین علایی: نخستین فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران در یادداشتی در روزنامۀ ایران به تفصیل کربلای ۴ و ۵ را تشریح کرده است.

 • رمزگشایی از یک نبرد تاریخی

  رمزگشایی از یک نبرد تاریخی

  حسین علایی: از روزی که ایران توانست با گرفتن ساحل دور اروندرود، رأس البیشه و فاو را تصرف و ارتباط عراق را با خلیج فارس قطع کند، ارتش عراق به دنبال بازپس گیری فاو و تسلط بر اروندرود بود، زیرا صدام با از دست دادن فاو، تمام بهانه خود برای شروع جنگ که به دست آوردن تمامی اروندرود بود را از دست داده بود.