تیتر سه وبلاگ‌ها

 • «مرام» حسینی و «مراسم» حسینی

  «مرام» حسینی و «مراسم» حسینی

  مراسم حسینی، جلوه گاه شور و احساس شیفتگان مکتب حسین بن علی (ع) است که در طول تاریخ، در جوامع مختلف، رنگ فرهنگ های مختلف را گرفته است و در اشکال و شیوه های گوناگون فرهنگی و اجتماعی، وظیفه انتقال پیام کربلا به نسل های آینده را بر عهده داشته است.

 • یکجانبه‌گرایی آمریکایی و بحران جهانی

  ۱- روز جمعه، مصادف با ششم جولای، سالگرد تصویب «قانون اساسی سرنیزه» (Bayonet Constitution) در هاوایی آمریکا در اواخر قرن نوزدهم بود.

 • هم‌گرایی در شرق، واگرایی در غرب

  ۱. در دو روز گذشته ، به فاصله چند ساعت ، دو اجلاس سران برگزار شد ؛ اولی سران گروه ۷ در لامالبائی کانادا و دومی سران سازمان همکاری شانگهای در چیندائو چین. مقایسه دستور و دستاوردهای این دو اجلاس ، به ویژه با توجه روند گذشته آنها، می تواند تصویری از آینده تحول در توزیع قدرت و ثروت جهانی را نشان دهد.

 • فلسفه تشکیل معاونت اقتصادی

  فلسفه تشکیل معاونت اقتصادی

  در شرایط مضطرب و پرالتهاب، دیده‌ایم که ادبیات اقتصادی به سوی واژگانی همچون «اقدام ضربتی»، «برخورد فوری»، «طرح زود‌بازده»، «تعطیلی» و «مجازات» سوق پیدا می‌کند ولی وقتی طوفان فرو می‌نشیند و افق، امکان برنامه‌ریزی بلند‌مدت را نشان می‌دهد، تعابیری همچون «هم‌نوازی ارکستر»، «هدایت کاروان»، «هم‌کاری تیمی» و «هم‌آهنگی» گوش‌ها را می‌نوازد.