تنها راه ایی از جاهلیت مدرن توسل به سیره و سنت پیامبر(ص) است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان صبح امروز در مراسم جشن هفته وحدت سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان که با حضور کارکنان این سازمان برگزار شد، با تأکید بر اینکه بی عفتی و بی حیایی نشانه ای از جاهلیت مدرن در دنیای امروزی است، گفت: تنها راه رهایی از جاهلیت مدرن توسل به سیره و سنت پیامبر(ص) است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، علی اصغر حسینی صبح امروز در مراسم جشن هفته وحدت سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان که با حضور کارکنان این سازمان برگزار شد، جهاد کشاورزی را یکی از ارگان های محبوب و خدوم عنوان کرد که با قشر زحمت کش کشاورزان سر و کار دارد.

وی با تشریح مظاهر جاهلیت سنتی و جاهلیت مدرن، تفرقه افکنی بین اقوام و مذاهب را سیاست استعمار پیر دانست و گفت: روش دشمن استعمارگر، به این صورت است که با تکیه بر تفرقه و اختلاف افکنی، حکومت ها را زیر سلطه و کنترل خود می گیرد.

دکتر حسینی با تاکید بر اینکه استعمار می خواهد ملت ها از جمله مسلمانان در جهل و نادانی بمانند، گفت: دشمن با راه انداختن بحث های قومی مذهبی، طیف های مختلف را به جان هم می اندازد و از این طریق مقاصد خود را در جامعه هدف پیاده می کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان یکی از عوامل ایجاد تنفر و خشونت را وجود تبعیض یا حتی احاسس تبعیض دانست و افزود: قرار گرفتن زیر بیرق رسول الله(ص) عامل ایجاد وحدت دنیای اسلام است و این قرارگیری با پیروی از سنتهای پیامبر(ص) انجام خواهد شد.

وی در ادامه حضور زنان با برهنگی در جامعه را از نشانه های جاهلیت سنتی قبل از اسلام عنوان کرد و گفت: امروز نیز همین رفتار در قالب جاهلیت مدرن در جامعه ما در حال تکرار است.

وی با تأکید بر اینکه بی عفتی و بی حیایی نشانه ای دیگر از جاهلیت مدرن در دنیای امروزی است، گفت: مظاهر شعار زن زندگی آزادی در اغتشاشات سال گذشته همگی نشان از جاهلیت مدرن و سمت و سوی انقلاب جنسی داشت.

دکتر حسینی افزود: در جاهلیت مدرن امروز دنیای اسلام، عده ای عده دیگر را تکفیر می کنند، عده ای گفتن «یا رسول الله(ص)» را نشانه شرک می دانند و عده ای عملیات های انتحاری و سر بریدن آدم ها را نشانه جهاد فی سیبل الله می دانند که همه اینها مظاهر جاهلیت مدرن هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به وجود مظاهر جاهلیت مدرن در رفتار و کردار برخی مدیران، ابراز داشت: در برخی ادارات مشاهده می کنیم که میز یک مدیر چندین متر است و اتاق های و مجلل و انچنانی دارند. اما در زمان پیامبر گرامی اسلام، ایشان وقتی در مجلسی حاضر می شد اگر غریبه ای وارد آن مجلس می شد نمی دانست پیامبر(ص) کدامیک از آنهاست چون همرنگ جماعت بود و رفتار و ظاهری متمایز از دیگر افراد نداشت.

دکتر حسینی تصریح کرد: جاهلیت مدرن در افکار، رفتار، منش و کردار افراد جامعه اسلامی رسوخ کرده است و افرادی به خاطر پست و مقام از جایگاه اعتقادی خود دست می کشند.

دبیر ستاد ار به معروف و نهی از منکر استان کردستان، تهی شدن مسلمانان از درون و رسوخ مظاهر دنیای غرب در سبک زندگی مسلمانان را از پیامدهای جاهلیت مدرن دانست.

دکتر حسینی تنها راه رهایی از جاهلیت مدرن را توسل به سیره و سنت پیامبر(ص) در رفتار و کردار عنوان کرد.

https://eitaa.com/joinchat/1924071449C624e0e76af

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =