۲۸ هزار دانش‌آموز ابتدایی تحت پوشش طرح مهارت‌آموزی ورزشی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: ۲۸ هزار دانش‌آموز ابتدایی تحت پوشش طرح مهارت‌آموزی ورزشی قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، افشین خوشگوار معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کردستان ضمن تشریح اهمیت و ضرورت طرح مهارت آموزی، مبنای اجرای آن را سند تحول بنیادین و ماده ۸۷ برنامه هفتم توسعه کشور عنوان و اظهار کرد: برش تعیین شده برای استان کردستان در این طرح ۲۸ هزار و ۲۱۹ دانش‌آموز دوره دوم ابتدایی بوده که شامل ۲۵ درصد دانش آموزان این دوره تحصیلی است.

وی افزود: آموزش رشته طناب زنی برای پایه چهارم و تنیس روی میز برای پایه پنجم تدارک دیده شده است و برای دانش‌آموزان پایه ششم در صورت وجود استخر متعلق به آموزش و پرورش، رشته شنا و اگر در منطقه‌ای استخر شنا وجود نداشته باشد، رشته دو و میدانی آموزش داده خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کردستان میزان جلسات آموزشی این رشته‌ها را ۱۰ جلسه ۹۰ دقیقه‌ای اعلام کرد و گفت: به جز رشته شنا، سایر رشته‌ها در محیط مدرسه و در ساعات درس تربیت بدنی توسط معلمان تربیت بدنی و یا آموزگاران پایه آموزش داده می‌شوند.

خوشگوار خاطرنشان کرد: هفتم اسفند ماه به عنوان شروع رسمی طرح مهارت آموزی ورزشی در مدارس هدف تعیین شده است و تا این تاریخ باید جریان سازی و کارسازی اجرای طرح فراهم شود.

وی برگزاری جلسه توجیهی آموزشی ویژه آموزگاران پایه را لازم و ضروری عنوان کرد و از معاونین ابتدایی شهرستان‌ها و مناطق خواست نسبت به همراه کردن و توجیه مدیران مدارس دوره دوم ابتدایی مشارکت داشته باشد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =