در سومین روز هفته جوان: دانش‌آموزان نوجوان ارومیه‌ای از واحدهای دانش‌بنیان و فناور بازدید کردند

همزمان با سومین روز هفته جوان و روز جوان، دانش‌آموزان نوجوان ارومیه‌ای از واحدهای دانش‌بنیان و فناور ارومیه بازدید کردند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، همزمان با سومین روز هفته جوان که با شعار «جوان، خودباوری و معتقد به اصل "ما می‌توانیم"» نام‌گذاری شده است، به همت سمن رهروان فرهنگ سبحان و اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه، اردوی راهیان پیشرفت آذربایجان‌غربی با بازدید جمعی نوجوانان و جوانان دانش آموز دختر شهرستان ارومیه از پارک علم و فناوری استان و شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک برگزار شد.
در این برنامه که جواد نوری‌نیا رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی، سجاد خوبدل رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه و جمعی از روسای شرکت‌های دانش بنیان و فناور ، دبیران سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان و جمعی از نوجوانان دانش‌آموز دختر مدارس ارومیه حضور داشتند، در ابتدا جواد نوری‌نیا رئیس پارک علم و فناوری استان با اشاره به رشد واحدهای فناور و دانش بنیان استان گفت: جوانان استان با ایده‌ها و نوآوری‌ها خود موفق شده‌اند با تاسیس این واحدها، محصولاتی ارائه دهند که هم برای کشور ارزآوری داشته باشد و هم نام کشورمان را در جهان طنین انداز کنند.
وی خاطر نشان کرد: امروزه صنایع دانش بنیان و فناور گام بلندی برای رشد و توسعه کشورها محسوب می‌شوند و کشورمان نیز از این قاعده مستثنی نیست و استان آذربایجان‌غربی نیز توانسته گام بلندی در این زمینه بردارد.
سجاد خوبدل رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه هم با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید مقام معظم رهبری برای رفع دغدغه جوانان کشورمان و توجه به تولید علم و دانش و دانش بنیان، این عرصه را برای نوجوانان و جوانان بسیار مهم توصیف کرد و گفت: آشنایی نوجوانان و جوانان با صنعت از سنین پایین می‌تواند آینده‌ای درخشان برای کشورمان به همراه داشته باشد.
وی افزود: جوانان محور و پرچمدار پیشرفت هستند و تبدیل ایده‌ها و نوآوری‌ها به تولید و صنعت چه در زمینه اشتغال و چه در زمینه رشد و بالندگی بسیار اهمیت دارد و برگزاری چنین بازدیدهایی این زمینه را بیش از پیش فراهم می‌آورد.
خوبدل با تبریک هفته جوان به جوانان اظهار کرد: جوانان آینده‌ساز کشور و میهنمان هستند و زمینه برای رشد آنها فراهم است.
در ادامه این برنامه تعدادی از روسای واحدهای فناور و دانش بنیان گزارشی از عملکرد خود و موفقیت‌های خود از ورود به این زمینه بیان کردند.
بازدید از تعدادی از واحدهای فناور و دانش بنیان آخرین قسمت از اردوی راهیان پیشرفت آذربایجان‌غربی در پارک علم و فناوری استان بود.
۴۶
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =