۰ نفر
۱۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۸:۰۶

ساکت در حمایت از قلعه​نویی به مدیر استقلال تاخت.

محمد رضا ساکت به صف مدیران دولتی پیوست که علیه امیر واعظی آشتیانی موضع گرفتند. او دیروز در کنفرانسی خبری با انتقاد از مدیر استقلال گفت: «موضع‌گیری علیه تیم‌های صنعتی سیاستی نخ‌نما است که دیگر نمی‌تواند موج ایجاد کند.»

مدیر استقلال چندی قبل با اصرار بر ضرورت خصوصی‌سازی فوتبال گفته بود: «متأسفانه بودجه‌های بی‌ردیفی که در اختیار تیم‌های صنعتی قرار گرفته ریشه اصلی دلالی در فوتبال کشور و بالا رفتن قیمت مربیان و بازیکنان است.» او که ادعا دارد برای تیم خود سقفی250 میلیون تومانی برای جذب بازیکنان تیمش در فصل جدید قائل شده است اما بازیکنانی قراردادهای‌شان را با تیم قهرمان تمدید کرده‌اند که سال قبل مبلغی بیش از این را از تیم گرفته‌اند، حالا متهم است به این دلیل از تیم‌های صنعتی انتقاد می‌کند که سپاهان دست روی امیر‌قلعه نویی مربی سال قبل تیم قهرمان گذاشته و او را جذب کرده است.

در بلبشوی فوتبال ایران که همه به هم اتهام دلالی زدند و اسم تعدادی از مربیان به عنوان عوامل اصلی دلالی در فوتبال کشور مطرح شد مدیر استقلال که مشکلات زیادی با سرمربی پیشین تیمش داشت، جو سکوهای ورزشگاه علیه خود را ناشی از تحریک مربی تیم دانست و این اختلاف‌نظر تا جایی پیش رفت که قلعه‌نویی از استقلال جدا شد. بعد از این جدایی اما خشم مدیر تیم فروکش نکرد. او مدام علیه سرمربی پیشین تیمش موضع می‌گرفت و حتی شایعه شد که تلاش زیادی می‌کند تا قلعه‌نویی به سپاهان نرود. اتفاقی که البته نیفتاد و قلعه‌نویی سرمربی سپاهان شد.

همان زمان بود که واعظی به رغم هدایت تیمی دولتی به وزارت صنایع که خود تا چندی پیش معاون شرکت‌های صنعتی‌اش بود تاخت که چرا بودجه بیت‌المال را هزینه مربیانی می‌کند که دلالیسم را دامن می‌زنند. او انگار داشت با ادبیاتش به قلعه‌نویی و سپاهان طعنه می‌زد. ادبیات او اما خیلی زود با واکنش سعید آذری مدیر پیشین ذوب‌آهن روبه‌رو شد و برهانی‌نژاد، مدیر جوان مس هم از این گفته انتقاد کرد. مدیریت سایپا و معاون فرهنگی وزارت صنایع دیگر مسئولانی بودند که این گفته واعظی را رد کردند. ساکت اما آخرین مدیری است که به مدیر استقلال اعلام جنگ کرد.

او که باید در موضع حمایت از مربی تیمش هم باشد گفت: «باید بدانیم وارد شدن به حوزه‌های مدیریتی دیگر باشگاه‌ها درست نیست. هر مجموعه مجمع، هیأت مدیره و سیاست‌گذاری‌های مخصوص به خود را دارد و اینکه فردی فراسوی ساختارهای مدیریتی خود صحبت کند، کار زیبایی نیست. می‌دانیم که تمامی باشگاه‌های دولتی یا نیمه‌دولتی هستند و تمامی ما از بودجه دولت استفاده می‌کنیم.

این سیاست نخ‌نمایی است که در تمامی فصل‌ها علیه باشگاه‌های صنعتی مطرح می‌شود. در فصل گذشته هم فردی که بیشترین حمله را علیه باشگاه‌های صنعتی انجام می‌داد، کسی بود که در یکی از این دو باشگاه بزرگ بیشترین بازیکنان و مربی را با بالاترین مبلغ جذب کرد و حتی بسیاری از بازیکنان موردنظرش نفرات تیم‌های صنعتی بودند. در باشگاه صنعتی مانند سپاهان تمامی پرداخت‌ها به صورت نقدی است و ما چیزی به عنوان رومیزی یا زیرمیزی نداریم. تمام هزینه‌های ما از طریق بانک انجام می‌شود و قابل مشاهده توسط مدیران است.»

کد خبر 10400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =