دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: رسیدگی به تخلفات حلقه دوم پرونده بیمه در حال انجام است.

دادستان تهران همچنین در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه توکلی نماینده مجلس روز گذشته اعلام کرده که از آنجا که شکایت معاون اول رئیس جمهور از چند نماینده منجر به صدور قرار منع تعقیب شده بدین ترتیب می‌‌توان گفت که معاون اول رئیس جمهور مجرم است گفت: این موضوعی که توکلی گفته است نشان دهنده مجرم بودن معاون اول رئیس جمهور نیست این پرونده هم مانند سایر پرونده‌ها در دادستانی مطرح است.

مهم ترین اظهارات عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران را در ادامه به نقل از فارس بخوانید.

* حلقه اول تخلف در بیمه به دادگاه رفته و تحقیقات از حلقه دوم نیز ادامه دارد با توجه به حساسیتی که بر روی این پرونده ایجاد شده مطمئنا اطلاع‌رسانی زود هنگام مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

* این پرونده در مرحله تحقیقات است و رسانه‌ها باید اجازه دهند که وقتی کاری انجام شد این موضوع رسانه‌ای شود دامن زدن به مسائلی که هنوز به نتیجه نرسیده مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

 هواپیما ربای در مسیر ایران سوریه به کشور بازگشت

*این متهم چند روز پس از حادثه به کشور بازگردانده شد و تحقیقات از وی در حال انجام است.به محض اینکه تحقیقات درباره این فرد به نتیجه برسد آن را توسط رسانه‌ها منتشر خواهیم کرد.

 وضعیت روزنامه‌نگاران شرق و اتهام آنها

* این افراد که در دو گروه و توسط دو نهاد امنیتی بصورت مجزا دستگیر شده بودند و اینها مرتکب جرائم امنیتی شده‌اند به این معنا که به دنبال کارهایی بودند که با کار روزنامه‌نگاری آنها ارتباطی نداشت.

* این افراد به دنبال نوشتن اطلاعیه و تبلیغ علیه نظام بودند و پرونده آنها در حال بررسی است.

* نازنین خسروانی که چندی قبل به اتهام امنیتی دستگیر شده بود. پرونده خسروانی به زودی به دادگاه ارسال خواهد شد.

*این فرد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده و برای وی پرونده تشکیل شده بود.

بازداشت رئیس دانا

* رسیدگی به پرونده رئیس دانا از چندی قبل در دستور کار بود. این فرد پرونده‌اش از چندی قبل مورد بررسی قرار گرفته بود اما با مصاحبه‌ای که در شب اجرای هدفمندی یارانه‌ها با شبکه‌های خارجی انجام داد بازداشت خود را تسریع بخشید. رئیس دانا در همان شب پس از انجام مصاحبه در منزلش بازداشت شد و تحقیقات درباره پرونده وی در حال انجام است.

*برای یکی از افرادی که متهم بود برای رژیم صهیونیستی اقدام به کسب اخبار و اطلاعات کرده بود توسط یکی از محاکم دادگاه انقلاب حکم اعدام صادر شد که منتظریم این حکم در دیوان عالی کشور تایید شود.

* البته موارد دیگری از جاسوسی در سطح استان بوده که هنوز محکومیت آنها قطعی نشده و از آنجا که دشمنان پس از انتشار اینگونه اخبار رصدهای امنیتی خود را آغاز می‌کنند اجازه دهید من توضیحی بیشتر از این ندهم.

 حکم متهم پرونده قتل در میدان کاج

* حکم متهم پرونده قتل در میدان کاج سعادت‌آباد به همان کیفیتی که در حکم دادگاه بدوی به آن اشاره شده بود از سوی دیوان عالی کشور تایید شده. البته درباره متهم ردیف دوم این پرونده که اولیاء دم نسبت به مجازات وی اعتراض داشتند از سوی دیوان پذیرفته نشده است.

*قرارمان این است که در صورت اینکه اولیاء دم تقاضای اجرای حکم قصاص داشته باشند این حکم هفته آینده به همان کیفیتی که در حکم دادگاه بدوی به آن اشاره شده اجرا شود.

* این حکم قرار است در ملاء عام انجام شود اما از آنجا که اجرای آن نیازمند مقدماتی است اجازه دهید در زمان مقرر موضوع به اطلاع خبرنگاران رسانه‌ها برسد.

پرونده اعضای دستگیر شده سندیکای کارگران شرکت واحد

* این افراد پرونده‌های امنیتی دارند که برخی از آنها از سال‌ها قبل بازداشت شده‌اند.برخی از این افراد حکم گرفته‌اند و برخی دیگر در مرحله تحقیقات هستند.

بررسی پرونده حادثه مریوان در تهران

* براساس قانون و احاله پرونده این امکان وجود دارد که پرونده‌هایی که از اهمیت بالایی برخوردار هستند در شهر دیگری مورد رسیدگی قرار بگیرد.

*درباره این پرونده هم براساس اهمیت موضوع و درخواستی که شده بود از دیوان عالی کشور خواستیم که اجازه دهند رسیدگی به این پرونده در تهران انجام شود و به این ترتیب با احاله موافقت شد و محاکمه هم صورت گرفت.

سرانجام پرونده روزنامه هم میهن

*در مورد این پرونده درخواست اعمال ماده 18 شده بود و به این ترتیب این روزنامه اکنون نمی‌تواند منتشر شود.

* باید مسئولان این روزنامه صبر کنند تا به این پرونده در قوه قضائیه رسیدگی شود و پس از آن انتشار یا عدم انتشار آن مشخص شود.

شکایت دولت از علی مطهری و قالیباف رسیدگی

*بارها گفته‌ایم که برای دادستانی فرقی نمی‌کند که طرف شکایت چه کسی باشد البته در بعضی از اتهامات رسیدگی سریعتری انجام می‌دهیم اما سیاست دادستانی این نیست که بین افراد فرقی قائل شود ما معتقدیم عدالت تبعیض بردار نیست و همه کسانیکه پرونده‌شان در دادسرا مفتوح است به پرونده آنها رسیدگی می‌شود اما ممکن است دیر یا زود شود.

*در مورد این پرونده هم در حال رسیدگی هستیم اما مایل نیستیم از کسی اسمی ببریم شما خبرنگاران هم اجازه بدهید این پرونده ‌ها به نتیجه برسد سپس ما اعلام نظر کنیم.

 پرونده‌ای درباره تخلف در اجرای هدفمندی یارانه‌ها نداریم

 *شهروندان در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها همکاری بسیار خوبی انجام دادند، تا به این لحظه گزارشی از وقوع تخلف و متعاقب آن تشکیل پرونده قضایی به ما واصل نشده است.

تفاوت اظهارات وی و غلامحسین الهام

*من در جواب نامه دوم الهام تصریح کردم که اجازه دهید مجامع حقوقی و حقوقدانان با این طرز تفکر و تفاوت اظهار نظرها برخورد کنند.

*استنباط ما از قانون این بود که فضای جامعه در حوزه‌های اتهام افراد کمتر گسترش یابد اما این به معنی آن نیست که ما از فتنه‌گران و متهمان حمایت می‌کنیم.

*ما از دوستی مثل آقای الهام این بود که پاسخ حقوقی خود را همراه با اتهام نکند زیرا نقد کردن دستگاه قضایی بلامانع است.

* ما انتظار نداشتیم که دوستان ما دستگاه قضایی را که اینچنین با عوامل فتنه برخورد می‌کند و خود مدعی آنها بود اینگونه مورد هجمه قرار دهند.

 نامه منتشر شده از پسر عیسی سحرخیز خطاب به دادستان تهران

*عیسی سحرخیز براساس جرائم‌اش محکوم شده و اکنون نیز در حال گذراندن دوره محکومیت خود است ولی باید بگویم مفاد نامه‌ای که پسر ایشان نوشته صحت ندارد.

/28 

کد خبر 118782

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۵
    0 0
    پرونده های امنیتی؟!