بیشترین تخلفات صنفی در البرز در اقلام سوپر مارکتی است

معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در هفته اول طرح تشدید بازرسی از واحدهای صنفی استان البرز، بیش از هزار واحد صنفی مورد بازدید و بازرسی قرار گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، سیامک آقایی ضمن اعلام این خبر افزود: در هفته ابتدایی این طرح از یک هزار و 360 واحد صنفی بازدید به عمل آمد که از مجموع این بازدید ها تعداد 272 مورد آن منجر به تشکیل پرونده شده است.

معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در ادامه گفت: تخلف گرانفروشی با 163 عنوان و عدم درج قیمت با 79 عنوان، بیشترین عناوین تخلف و کم فروشی با 3 عنوان و عدم صدور فاکتور با 19 عنوان، کمترین عناوین تخلف را به خود اختصاص داده اند.

این مقام مسول تصریح کرد: به لحاظ تعداد پروندهای تشکیل شده؛ تخلفات مربوط به مواد غذایی( اقلام سوپر مارکتی) با تعداد 60 پروند تنظیم شده در رتبه نخست و "میوه و تره بار" با 52 فقره پرونده در رتبه دوم قرار می گیرند.

آقایی درباره تعداد اکیپ های بازرسی اظهار داشت: در هفته اول این طرح به طور میانگین روزانه 32 نفر بازرس در قالب 16 اکیپ بازرسی در سطح استان، کار نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی را به عهده دارند.

بنا به گفته سیامک آقایی تمام 272 پرونده متشکله به تعزیزات حکومتی ارجاع خواهند شد و صدور رای نهایی درباره واحدهای صنفی بر عهده سازمان تعزیزات حکومتی است.

"طرح تشدید بازرسی از واحدهای صنفی" از 10 آذر ماه توسط معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز و با همکاری اتاق اصناف شهرستان های استان البرز آغاز شده است.

46

کد خبر 1211774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =