وزیر خارجه آمریکا: برنامه موشکی ایران از کنترل خارج شده/ برجام فاجعه بود

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وزیر خارجه آمریکا خواستار آن شد که ایران برنامه موشکی متعارف خود را تعطیل کند.

به گزارش صدای آمریکا، مایکل پمپئو – وزیر خارجه آمریکا – پس از نشست شورای امنیت که برای بررسی گزارش دبیرکل از اجرای قطعنامه 2231 برگزار شد، گفت: واشنگتن روشن کرد برنامه موشک بالستیک ایران از کنترل خارج شده است. آزمایش های موشکی ایران باید پایان یابد و تحت نظارت عدم اشاعه درآید.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد می خواهیم با تمام اعضای شورای امنیت همکاری کنیم تا محدودیت های سخت تری را در سازمان ملل متحد علیه موشک های بالستیک ایران اعمال کنیم.

پمپئو ادامه داد: باید محدودیت هایی که در قطعنامه 1929 بوده است، بار دیگر اعمال شود. این چیزی است که جهان امروز نیازمند آن است چرا که تهدید ایران واقعی و متوجه ما است.

وی با تکرار گفته های یکنواخت و فاقد توجه در مجامع بین المللی، اظهار کرد برجام نتوانست آنچه را که او فعالیت های بدخواهانه ایران نامید را متوقف کند. شورای امنیت مسئول حفاظت از جان شهروندان در خاورمیانه و آمریکایی ها و اروپایی هایی است که به آن منطقه سفر می کنند.

پمپئو همچنین با اعتراف به اینکه با اروپایی ها درباره برجام اختلاف نظر دارند، گفت: آنها از طرف خود حرف می زنند و من هم از طرف خود، بسیار روشن است که ما درباره برجام اختلاف نظر داریم، آنها آن را یک خط مشی و ما آن را یک فاجعه می بینیم.

6060

کد خبر 1212219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =