گام عملی شهرداری یاسوج برای ایجاد شهر سبز/ انعقاد تفاهم نامه مشترک شهرداری و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی

نستهن مقدم شهردار یاسوج گفت: برای حرکت به سمت شهر سبز و اصلاح فضای سبز شهری در شهر یاسوج از توان مراکز علمی استفاده خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، دکتر نستهن مقدم در نشست مشترکی که با حضور رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان و اعضای شورای شهر برگزار شد، بیان کرد: شهرداری زیرساخت لازم برای در زمینه فضای سبز را دارد که نیاز به اصلاح مهندسی و علمی دارد.

مقدم با تاکید بر اینکه آب با ارزشترین کالاست که استفاده درست از این کالا در فضای سبز شهر بسیار با اهمیت است، ادامه داد: استفاده صحیح از منابع آبی در فضای سبز می تواند باعث افزایش بهره وری در فضای سبز گردد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از موارد ضروری در حوزه فضای سبز شهری آموزش کارگران و ناظران است که در این حوزه نیز مرکز تحقیقات کشاورزی می تواند این به شهرداری کمک کند.

شهردار یاسوج بیان کرد: شهرداری و مرکز تحقیقات کشاورزی می توانند در قالب تفاهم نامه ای برای اصلاح و بهبود فضای سبز شهری اقدام کنند.

اعلام آمادگی مرکز تحقیقات کشاورزی برای همکاری با شهرداری یاسوج

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش، کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: این مرکز آمادگی دارد تا در زمینه های مختلف با شهرداری یاسوج همکاری کند.

کاووس کشاورز با تقدیر از نگاه علمی شهردار یاسوج به مقوله فضای سبز بیان داشت: مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی تجربیات بسیار خوبی در زمینه توسعه و اصلاح فضای سبز در استان دارد.

وی با اشاره به برخی تجربیات خوب مرکز تحقیقات کشاورزی استان در زمینه اصلاح وضعیت فضای سبز بیان داشت: تحقیقات و یافته های علمی نباید در کتابخانه ها خاک بخورد و باید مورد استفاده قرار گیرد تا مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

46

کد خبر 1212331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =