ایرانی‌ها غذای مردم یک کشور را اسراف می‌کنند و دور می‌ریزند

تسنیم نوشت: رئیس انجمن ارگانیک ایران گفت: براساس آمار سال گذشته فائو محصولات کشاورزی ایران سالم ترین محصولات در آسیا است.

رضا نورانی رئیس انجمن ارگانیک ایران امروز در افتتاحیه یازدهمین جشنواره محصولات ارگانیک تهران اظهار کرد: برای ساماندهی و رهگیری محصولات ارگانیک تولیدشده در کشور کد 18 رقمی به این محصولات اعطا شده تا مصرفکنندگان با جستجوی این کد در سایت انجمن ارگانیک بتوانند از اصالت این محصولات مطلع شوند.

رئیس انجمن ارگانیک ایران ادامه داد: محصولاتی مانند پسته، زعفران، خرما، عسل، انار، کیوی، مرکبات، عرقیجات، گیاهان دارویی و چای از جمله محصولات عمده ارگانیک صادراتی کشور که به کشورهای مختلفی از جمله کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

نورانی یادآور شد: با توجه به اینکه محصولات ارگانیک ایران تحت نشان اروپا تولید می‌شود برای صادرات به این کشورها مشکلی ندارند و بدون بازرسی مجدد به اتحادیه اروپا صادر می‌شوند.

نورانی افزود: فائو همچنین اعلام کرده است که ایران 30 تا35 درصد محصولات کشاورزی ایران تبدیل به ضایعات می‌شود که این رقم معادل غذای اعضای 9 میلیون نفر هست که در صورتی که تکنولوژی در این بخش بالا رود علاوه بر افزایش تولید می توان آن را در بازارهای خارجی و داخلی عرضه کرد.
17231
کد خبر 1212392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =