سپاهان؛ شاگرد زرنگی که تنبیه نمی‌شود!

جو عجیبی روی سکوهای ورزشگاه نقش جهان وجود دارد که کمیته انضباطی باید به آن نگاه ویژه داشته باشد.

امیر محمد سلیمانی: سپاهان امروز این شانس را دارد تا به صدر جدول بازگردد. شاگردان امیر قلعه نویی در فصل جاری پس از پنج سال دوباره عدد یک را کنار رتبه‌شان در لیگ دیدند. 

در چند هفته اخیر، جو ورزشگاه نقش جهان التهاب عجیبی را تجربه کرده است. از پرچم ژاپن تا ترقه های انفجاری. همه چیز باعث شده تا بزرگترین ورزشگاه اصفهان حتی با وجود محدودیت هایی که در استفاده از طبقه دوم دارد، یکی از خطرناک ترین استادیوم های ایران باشد. اگر ورزشگاه های خوزستان در بازی های مقابل پرسپولیس به میدان جنگ تبدیل می شوند، نقش جهان هر هفته که میزبان زردپوشان باشد جنگی بزرگ را ترتیب می دهد.

آیا در چنین شرایطی، کمیته انضباطی نباید دست به کار شود؟ فراموش نکنیم سرباز احمدی، تازه دامادی که در لیگ هفتم توسط همین نارنجک ها برای همیشه بینایی اش را از دست داد، قربانی همین افراطی گری ها بود. اگر هیجان سطحی هواداران سپاهان کنترل نشود، سرباز احمدی ها تکرار خواهند شد. نکته عجیب تر آن که هیچکس از باشگاه سپاهان به این اتفاقات واکنش نشان نمی دهد.

هواداران افراطی در همه جای دنیا هستند. با دود، آتش، طبل و بلندگو از باشگاه های مورد علاقه‌شان حمایت می کنند. اما اگر انسانیت را بخشی از فوتبال بدانیم، درگیری و ویرانی جایی در ورزشگاه ها ندارد. اگر هواداران هر باشگاهی دست به اقدامات خطرناک بزنند، باشگاه یا سازمان لیگ با جدیت برخورد خواهد کرد. انتظاری که از کمیته انضباطی و سازمان لیگ وجود دارد، مدیریت جو خطرناک ورزشگاه ها است. اگر هیچ مجازاتی برای سپاهان در نظر گرفته نشود، شرایط وخیم تر خواهد شد.

اگر شرایط درست مدیریت نشود، اتمسفر طلایی نقش جهان دوباره خونین خواهد شد. کاری نکنیم که فوتبال به جای لذت و هیجان، غم و اندوه به بار بیاورد.

251 255

کد خبر 1212795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =