بازدید اصحاب فرهنگ و رسانه از پیاده راه شیخ صفی (عالی قاپو)

اصحاب فرهنگ و رسانه اردبیل از پیاده راه شیخ صفی(عالی قاپو) بازدید کرده و از نزدیک در جریان  عملیات عمرانی این پروژه قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حمید لطف اللهیان تصریح کرد: اصحاب فرهنگ و هنر در بازآفرینی عمارت شهرداری نیز نقش مهمی را داشته  و هم اندیشی با هنرمندان و فرهنگیان نه تنها باعث نشد که عمارت تاریخی شهرداری اردبیل از بین رود بلکه در حال حاضر کارکرد فرهنگی به خود گرفته و پیشینه و فرهنگ اردبیل را بازگو می‌کند.

وی گفت: پیاده راه شیخ صفی(عالی قاپو) نیز در ادامه همین پروژه‌های عمرانی فرهنگی است که ایجاد چنین مکانی برای گردشگران و شهروندان در شهر احساس می‌شد.

ناصر اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این بازدید گفت: امروزه تمامی مقاصد گردشگری بر مبنای پدیده ای بنام "گذر فرهنگی" قرار گرفته اند که هویت و فرهنگ خود را در معرض دید عموم گردشگران قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه اصحاب فرهنگ،  هنر و رسانه اردبیل همواره در کنار مجموعه شهرداری اردبیل در احیای هویت، تاریخ و فرهنگ شهر اردبیل هستند،  گفت: ضروری است گذرگاههای فرهنگی در استان تعریف شود.

همچنین در ادامه مراسم تفاهم نامه ای مابین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری اردبیل امضا شد که در این تفاهم نامه این پیاده راه به " گذر فرهنگ و هنر اسفریس" نام گرفت.

۴۶

کد خبر 1213194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =