نام‌نویسی متقاضیان سفر به عتبات عالیات از امروز آغاز شد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز نام‌نویسی دور جدید اعزام زائران به عتبات خبر داد.

مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام زائران به عتبات عالیات اظهار کرد: پس از برپایی مراسم اربعین حسینی اعزام‌های جدید به عتبات از سرگرفته شد و زائران بسیاری در این مدت به عتبات مشرف شده اند.

وی از آغاز نام‌نویسی دور جدید اعزام کاروان‌های سازمان حج و زیارت به عتبات خبر داد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به بهمن‌ماه، نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در بهمن سال جاری از امروز شنبه ۸ دی‌ماه آغاز می‌شود.

آقایی با بیان اینکه در این دوره یک هزار و ۵۰۰ کاروان از سوی سازمان حج و زیارت به عتبات مشرف می‌شوند، گفت: اعزام‌های زائران عتبات در بهمن‌ها به دو صورت هوایی و زمینی پیش‌بینی شده است که از ساعت ۱۰ صبح فردا ظرفیت‌های کاروان‌ها برای ثبت نام واعزام زائران به عتبات در بهمن‌ماه باز می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی مجدد گروه‌های ابرار (سفرهای ارزان قیمت) گفت:: با تقاضاهای زیادی که در استان‌های مختلف برای تشرف در غالب گروه‌های ابرار وجود داشت برای اعزام این گروه‌ها برنامه ریزی لازم به‌عمل آمده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت نسبت به ثبت نام در این کاروان‌ها و فراهم نمودن مقدمات تشرف خود اقدام فرمایند

مدبرکل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص هزینه و نحوه سفر زائران کاروان‌های ابرار گفت: کاروان‌های ابرار زائران را به صورت زمینی اعزام می‌کنند و هزینه سفر در قالب کاروان‌های ابرار در استان‌های مختلف از ١/٦٠٠/٠٠٠ تا ١/٧٥٠/٠٠٠ تومان متغیر است.

آقایی افزود:این کاروان‌ها به مانند سایر کاروان‌ها هفت شب در عراق اقامت خواهند داشت که سه شب در نجف اشرف، سه شب در کربلای معلی، یک شب در کاظمین اقامت خواهد بود؛ زیارت سامرا و زیارت حرمین امامین عسگریین نیز در برنامه سفر کاروان‌ها وجود داشته و کلیه زائران از پوشش‌های امنیتی، بیمه‌ای و درمانی برخوردار هستند.

آقایی اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر زیارتی در سراسر کشور یا ثبت نام در سایت مربوطه در این دوره نام نویسی کنند.

۴۲۲۳۸

کد خبر 1217290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =