نامگذاری معبری به نام همایون شهنواز

تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از نامگذاری معبری به نام همایون شهنواز یکی از کارگردانان نامی کشور همزمان با روز تولد وی خبر داد.

محمد جواد حق‌شناس در مراسم رونمایی از سردیس و تغییر نام خیابان به نام زنده‌یاد سیدمحمد امین قانعی راد که صبح امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، برزین ضرغامی مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 و احمدی معاون وزیر علوم و تحقیقات، برگزار شد اظهار کرد: ما شاهد 3 دهه خدمات علمی استاد سید محمد امین قانعی راد در عرصه جامعه‌شناسی کشور و فضای علمی کشور بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: امروز توفیق داریم در حضور بزرگان این حوزه و خانواده قانعی‌راد و علاقه‌مندان به وی و همچنین شهردار تهران، خیابانی را به نام سید محمد امین قانعی راد نامگذاری کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: یکی از وظایف شورای شهر تهران بر اساس قانون نامگذاری اماکن و معابر شهری است که با همین وظیفه کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون نامگذاری در شورای شهر تهران تعریف شده است که سال‌های پیش فعالیت خود را آغاز کرده است.در دوره جدید مدیریت شهری در شورای شهر تهران نیز توجه ویژه‌ای را به بزرگان و نام‌آوران شهری داشته است و ما می‌توانیم با نامگذاری معابر و اماکن یاد و خاطره این بزرگان را برای جوانان حفظ بکنیم.

وی افزود: با این اقدام ما می‌توانیم نشان دهیم که چه نام‌آورانی در شهر تهران بودند و آنها چه بزرگانی در شهر بوده‌اند و می‌توان به چهره این افراد اتکا کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: پس از درگذشت استاد سیدمحمد امین قانعی راد پیشنهادی از سوی انجمن جامعه  شناسی کشور و اساتید برای نامگذاری معبری به نام این استاد در کمیسیون نامگذاری شورای شهر مطرح شد و مورد استقبال اعضای این کمیسیون قرار گرفت.

حق‌شناس گفت: بر همین اساس همزمان با نامگذاری خیابانی به نام این چهره دانشگاهی سردیس وی نیز در این خیابان نصب می‌شود.

وی بیان کرد: به زودی معبر و خیابانی نیز به نام همایون شهنواز یکی از کارگردانان نامی کشور نامگذاری خواهد شد که این اقدام در روز تولد وی صورت می‌گیرد.

۴۲۲۳۸
کد خبر 1217965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =