ترقی: احزاب به جای افراد باید تعیین کننده باشند

ایرنا نوشت: سخنان اخیر مسئولان حزب موتلفه اسلامی درباره ارائه طرحی با عنوان دولت و مجلس حزبی، می تواند گواه این موضوع باشد که این حزب قصد دارد تغییر و تحولی در ساختار خود بر این اساس ایجاد کند.

اسدالله بادامچیان، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی حزب موتلفه اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز اعلام کرد که در وضعیت کنونی تکلیف بازسازی و تحول اساسی در حزب مؤتلفه اسلامی در دستور کار گرفته تا بتوانیم این حزب را به صورت فعال در سراسر کشور گسترده دهیم.
این مسئول حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات آتی از اشخاص حمایت نمی‌کند،
بادامچیان گفت که این حزب به دنبال تشکیل دولت حزبی و مجلس حزبی است چرا یک حزب بهتر از یک شخص می تواند دولت را اداره کند و برنامه و طرح ارائه کند و برای اقدامات خود پاسخگو باشد.
«حمیدرضا ترقی» دیگر عضو ارشد حزب موتلفه گفت که تغییر و تحولات در ساختار این حزب موضوعی درون حزبی است و نمی توان تا زمان نهایی شدن در مورد آن سخن گفت.
این عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه تشکیل مجلس و دولت حزبی به چه معناست، گفت: مفهوم دولت و مجلس حزبی این است که به سمت انتخابات حزبی نه انتخاب اشخاص برویم، یعنی اصل در انتخاب افراد نباشد بلکه احزاب به جای شخصیت افراد تعیین کننده باشند.
وی افزود: افرادی که پشتوانه حزبی دارند و از یک ظرفیت حزبی برای کار و برنامه شان برخوردارند یک عقلانیت حزبی پشتیبان آنها است، این موضوع هم در مجلس و هم در ریاست جمهوری صادق است. این افراد باید در لیست قرار بگیرند.
ترقی تاکید کرد: ممکن است این افراد خیلی شناخته شده نباشد اما وابسته به حزب باشند و البته عنصر حزبی می شوند و حزب پاسخگوی اعمال و رفتار آنها است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا موتلفه تنها افراد عضو حزب خود را در لیست خود قرار می دهد؟ گفت: این حرف حتما به آن معنا نیست که تمامی افراد لیست عنصر حزب باشند، ممکن است یک عنصر بیرونی اما پایبند به دیدگاه های حزب باشد.
این عضو ارشد موتلفه اسلامی افزود: دولت حزبی هم همین معنا را می دهد. یعنی حزب اداره کننده کشور به وسیله یک فردی باشد که منتخب مردم است.
وی تاکید کرد که هنوز این بحث نیازمند این است که به طور کامل پخته شود، موضوعی که آقای بادامچیان مطرح کردند هنوز در شورای مرکزی در حال بررسی است.
214219

کد خبر 1218078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =