انتقاد آیت‌الله سبحانی از مهریه‌های سنگین بانوان/ بخشی از مشکلات کشور از ناحیه بانک‌هاست

تسنیم نوشت: مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از شرایط فرهنگی در کشور گفت: وضعیت اخلاق و فرهنگ دینی در کشور تأسف‌آور و روزبه‌روز تقوا و حجاب زنان ضعیف‌تر می‌شود.

آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به تأکیدات اسلام در زمینه اقتصاد اظهار داشت: اقتصادی موضوعی زیربنایی نبوده و اقتصاد اصلی در اسلام بوده و در ابواب فقهی شاهد بحث‌های مختلف اقتصادی هستیم.

وی با تأکید بر نگارش کتاب‌های مختلفی در زمینه اقتصاد با محوریت آموزه‌های دینی ابراز کرد: بخش قابل‌توجهی از مشکلات کشور مرتبط با بانک‌هاست و آنها وام‌هایی به مردم داده که آنان قدرت بازگرداندن آن را در شرایط امروز کشور ندارند.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: بسیاری از وام‌گیرندگان نمی‌توانند مبالغ خود را برگردانند و بانک‌ها در این شرایط بیشتر باید به حوزه تولید توجه داشته و پس از آن تسهیلات ارائه کنند.

وی با انتقاد از مهریه‌های سنگین بانوان و افزایش آمارهای طلاق تصریح کرد: بسیاری از این مشکلات ریشه در مسائل اقتصادی دارد و باید به آمار تولید در کشور توجه بیشتری شود تا مشکلات کشور رفع شود.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه دشمنی دشمنان در بسیاری از موارد منجر به خیر و نیکی می‌شود، عنوان کرد: اگر دشمن نبود ما در حوزه نظامی به این پیشرفت‌ها نمی‌رسیدیم و اگر در حوزه اقتصادی نیز باید بتوانیم دستاوردهای مهمی را رقم زده تا جامعه از سختی خارج شود.

وی با انتقاد از شرایط فرهنگی در کشور و با ابزار نگرانی از این مسائل یادآور شد: وضعیت اخلاق و فرهنگ دینی در کشور تأسف‌آور و روزبه‌روز تقوا و حجاب زنان ضعیف‌تر می‌شود و با بی‌حجابی فساد افزایش‌یافته و برای کشور مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

آیت‌الله سبحانی اضافه کرد: هیئت دولت باید به موضوع حجاب نگاهی ویژه داشته باشد و باید آموزه‌های اسلامی در جمهوری اسلامی موردتوجه قرار گیرد.

2929

کد خبر 1219085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =