میلانی: جای قالیباف بودم فاز۲ باغ پرندگان را نمی‌ساختم

پانا نوشت: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران درباره فاز ۲ باغ پرندگان گفت: اگر من جای آقای قالیباف بودم بر روی فاز ۲ باغ پرندگان تمرکز نمی‌کردم.

آرش حسینی میلانی درباره اظهارات محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران مبنی بر اینکه تمام کارهای باغ پرندگان را انجام داده اما هنوز این پروژه افتتاح نشده است و اگر افتتاحی صورت نگرفته، پرندگان را آزاد کنند، توضیح داد: در بازدیدی که در گذشته از این پروژه داشتیم موضوع راه‌اندازی و کارهای باقی‌مانده مطرح بود که شهرداری منطقه ۴ قسمت‌های عمده‌ای از آن را انجام داده است و مجوز نرخ بلیت را هم از شورا دریافت کرده است.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران افزود: به نظر می‌رسد موضوع مجوز سازمان دامپزشکی و اداره محیط‌زیست نیز برطرف شده باشد.

وی با بیان اینکه پروژه باغ پرندگان جزو سرمایه شهر تهران است، گفت: چنین مجموعه‌ای که در آن حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است را نمی‌توان نیمه‌کاره متوقف کرد چراکه جزو سرمایه شهر تهران محسوب می‌شود. البته نباید فراموش کرد که بهره‌برداری از این پروژه باید طبق اصول انجام شود.

حسینی میلانی درباره آخرین وضع فاز ۲ باغ پرندگان نیز گفت: فاز ۲ باغ پرندگان هم بزرگ است و هم تعداد پرندگان چند برابر شده‌ است اما سؤال اینجاست که آیا تهران به چنین باغی در این ابعاد نیاز داشته است؟ از نظر اقتصاد گردشگری هم باید سنجیده شود که آیا می‌توان قیمت تمام شده آن را استخراج کرد و توجیه این سرمایه‌گذاری را برآورد کرد؟

وی تأکید کرد: اگر من به جای آقای قالیباف بودم و می‌خواستم پروژه‌ای محیط‌زیستی اجرا کنم بر روی فاز ۲ باغ پرندگان تمرکز نمی‌کردم، بلکه روی سیستم پایش کیفی رودخانه‌ها و روددره‌ها متمرکز می‌شدم که امری واجب است چراکه کیفیت آب انهار در حال اُفت است و اندازه‌گیری دقیقی از آنها وجود ندارد. همچنین موضوع آلودگی هوا و ده‌ها مورد دیگر وجود دارد که به نظر من چون فاز ۱ باغ پرندگان وجود دارد، می‌شد برای فاز ۲ اولویت‌های دیگری را مد نظر قرار داد.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سرمایه‌گذاری بر روی فاز ۲ صورت گرفته است و به دلیل آنکه رقم بودجه افزایش پیدا کرده، شورای شهر تخفیف‌هایی برای بازدید مدارس از این پروژه در نظر گرفته است.

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1220770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =