افت شدید دمای کشور/ کاهش ۱۰ درجه‌ای هوا از جمعه

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا، گفت: روز جمعه (۲۸ دی) دمای هوا در کشور ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد. هوای سرد تا دوشنبه هفته آینده در کشور ماندگار خواهد بود.

احد وظیفه گفت: امروز (سه‌شنبه- ۲۵ دی) در شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال‌بختیاری ، شمال بوشهر و شمال و غرب فارس بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین انتظار می‌رود در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه امروز در بخش‌هایی از مرکز، شمال شرق و شرق کشور بارش ها به صورت پراکنده ادامه‌ خواهد یافت، گفت‌: فردا (چهارشنبه ۲۶ دی) بارش‌ها در جنوب غرب ادامه‌ دارد و از بعدازظهر این روز سامانه بارشی دیگری از نوار غربی وارد کشور می‌شود که ضمن  تشدید بارش در جنوب  غرب سبب بارش باران و برف و وزش باد در استان‌های  غربی و سواحل دریای خزر خواهد شد. به تدریج گسترده سامانه بارشی به مناطق مرکزی، بخش‌هایی از شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران می‌رسد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه سامانه بارشی روز پنجشنبه‌ (۲۷ دی) تقویت می‌شود، گفت‌: این سامانه در کل کشور به جز جنوب شرق فعال خواهد بود و در روز جمعه‌ (۲۸ دی) از شدت فعالیت این سامانه کاسته شده و محدود به سواحل دریای خزر ، شمال شرق، جنوب شرق و مناطقی از غرب کشور خواهد شد.

وظیفه با اشاره به اینکه سامانه بارشی اواخر وقت شنبه (۲۹ دی) از شمال شرق کشور خارج خواهد شد، اضافه کرد: از بعد ازظهر امروز  و طی روز آینده  (چهارشنبه ۲۶ دی) ضمن افزایش نسبی دما ، وزش باد شدید در گیلان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین، تاکید کرد : روز جمعه  (۲۸ دی) دمای هوا در سطح کشور از ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و تا روز دوشنبه هفته‌ آینده این هوای به نسبت سرد در کشور ماندگار خواهد بود.

وی بیان‌ کرد: امروز غرب خلیج فارس مواج است و  در روزهای پنجشنبه‌ و جمعه‌ (۲۷ و ۲۸ دی ماه) دریای خزر و خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، اعلام کرد: فردا هوای تهران صاف، گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و  کمترین دمای تهران فردا ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس فردا (پنجشنبه‌ ۲۷ دی) تهران ابری همراه با بارش باران و برف و وزش باد خواهد بود. بیشترین دمای تهران در روز پنجشنبه‌ ۶ درجه سانتیگراد و کمترین دما منفی ۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

۴۷۴۷

کد خبر 1222654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =