تلاش دشمن برای تشدید نارضایتی عمومی

مرتضی داستانی: دشمنان کینه‌توز جمهوری اسلامی از یک‌سو با فشارها و تحریم‌های اقتصادی و سیاسی و مشغول کردن مسئولان کشور به پیامدهای ناشی از تحریم‌ها و از دیگرسو با تبلیغات رسانه‌ای و بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و اجتماعی، به دنبال ایجاد و تشدید نارضایتی در میان مردم ایران هستند. *

بی‌تردید هدف دشمن از دامن زدن به نارضایتی عمومی در کشور، چنانچه از گفتن آن نیز این روزها ابایی ندارند، معطوف به ایجاد ناامنی، اغتشاش و تلاش برای سرنگونی نظام و در نهایت تجزیه ایران اسلامی است.

البته دشمنان جمهوری اسلامی از همان ابتدای پیروزی انقلاب با انواع دسیسه‌ها حتی راه انداختن جنگ تحمیلی به دنبال منافع از دست رفته خود در ایران بوده‌اند و همواره هم جز شکست بهره‌ای نبرده‌اند، اما آنچه موجب نگرانی دلسوزان کشور شده است، پیچیده و همه جانبه بودن هجمه امروز دشمن است. آمریکا این‌بار نه تنها همه ابزارهای خود را به کار گرفته است متأسفانه بایستی اعتراف نمود که توانسته بخش قابل توجهی از نیروی مقابل خود را نیز در جهت اهداف خود به کار بگیرد.

دشمن از یک‌سو درحال القای این مطلب است که تحریم‌ها و فشارها مؤثر است و روز به روز مشکلات بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر بخش قابل توجهی از اصول‌گرایان و وفاداران به نظام نیز در حال پمپاژ و القای این مطلب هستند که دولت ناتوان و ناکارآمد از حل مشکلات است تا بلکه برای انتخابات آینده، مردم از دولت و جناح مقابلشان رویگردان شوند. بخشی از اصلاح طلبان نیز مرتب القا می‌کنند که نظام امکان اصلاح ندارد و نمی‌تواند از مشکلات گذشته و امروز رهایی پیدا کند و ... . در این میان عده‌ای هم پیدا شده‌اند تو سر اصلاح طلبان و اصول گرایان می‌زنند و هر دو را مقصر وضع موجود می‌دانند.

در چنین وضعیتی که متفاوت از همیشه است،آیا نبایستی نگران موفقیت دشمن بود و برای آن چاره‌ای اندیشید؟ اینکه فقط بگوییم آمریکا مثل همیشه شکست خواهد خورد و هیچ تغییری در مواضع و رویکردها نداشته باشیم و به هر بهانه‌ای نهادها و دستگاه‌ها را تخریب و تضعیف کنیم و تلاشی برای تقویت اعتماد بین دولت و ملت نکنیم، در عمل تنها در زمین دشمن بازی کرده‌ایم.

* این متن سرمقاله روزنامه ۱۹دی، مورخ سه‌شنبه ۲۵ دی است.

کد خبر 1222670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =