البرزی‌ها روزانه ۹۰۰ تن زباله تولید می‌کنند

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: روزانه هزار و ۵۰۰ تن پسماند تر و خشک به مرکز حلقه دره انتقال داده می‌شود که حدود ۹۰۰ تن از آنها سهم کرجی‌ها است.

به گزارش خبرآنلاین، اصغر نصیری در جلسه با شرکت‌های متقاضی اجرای طرح‌های مشارکتی و سرمایه گذاری در حوزه مدیریت پسماند، اظهار کرد: تولید روزانه زباله در البرز ۲۰۰ تن کمتر شده است.

وی افزود: با برگزاری برنامه‌های آموزشی و ارتقای سطح آگاهی شهروندان، توانسته‌ایم حجم پسماند روزانه تولیدی در استان را ۲۰۰ تن کاهش دهیم.

نصیری در ادامه با اشاره به  اینکه روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن زباله در مرکز حلقه دره پردازش می‌شود گفت: باید این میزان پردازش زباله ها را افزایش دهیم.

این مسئول اظهار کرد: تا مدتی قبل روزانه هزار و ۷۰۰ تن زباله از استان جمع آوری و به مرکز دفن زباله حلقه دره انتقال داده می‌شد.

وی با بیان اینکه اگر بتوانیم حجم زباله‌های پردازش شده را به هزار تن در روز برسانیم افزود: در این صورت این امکان ایجاد می شود که از این زباله‌ها روزانه ۱۰۰ تن کود کمپوست تولید کنیم.

نصیری به اهمیت یافتن بازار مناسب برای فروش این تولیدات اشاره کرد و ادامه داد: البته صرفا تولید کود کمپوست کافی نیست و باید به فکر راه‌هایی برای فروش آنها باشیم.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اضافه کرد: با انعقاد قرارداد یا تفاهم نامه با سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج که در حال حاضر چهار هزار هکتار فضای سبز را تحت پوشش خود دارد، می‌توان بخشی از نگرانی فروش کمپوست‌های تولیدی را مرتفع کرد.

نصیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نسبت زباله‌های تر و خشک تولیدی در البرز اشاره کرد و بیان داشت بین ۷۰ تا ۸۰ درصد زباله‌های تولیدی در استان تر است که این ظرفیت ویژه ای برای اجرای طرح‌هایی مثال تولید کمپوست و مصالح ساختمانی از شیرابه محسوب می شود.

وی در ادامه گفت: در هر ثانیه چهار لیتر شیرابه از زباله‌های مرکز حلقه دره تولید می‌شود که  انباشت آنها هم به ضرر محیط زیست است و هم سلامت شهروندان را تحت شعاع قرار می‌دهد.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در انتها گفت: سازمان مدیریت پسماند از سرمایه گذارانی که با حاشیه سود منطقی طرح‌هایی را معرفی می‌کنند که با اجرای آنها  ظرفیت‌ طلای کثیف در استان به فعلیت می‌رسد، حمایت می‌کند.

46

کد خبر 1223029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =