برای نخستین بار: اهدای جایزه مهرگان به آثار چاپ شده در خارج از ایران

جایزه ادبی مهرگان برای نخستین بار در نظر دارد تا این جایزه را برای بهترین رمان و مجموعه داستان کوتاه چاپ شده در خارج از ایران برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جایزه مهرگان، از جوایز قدیمی‌ مستقل و خصوصی ایران، همزمان با سومین دهه فعالیت خود در نظر دارد تا نخستین دوره جایزه مهرگان ادب خارج از ایران را برای انتخاب بهترین رمان و بهترین مجموعه داستان کوتاه چاپ شده در خارج از ایران برگزار کند. 

این جایزه به آثاری که چاپ اول آن‌ها به زبان فارسی در سال‌های ٢٠١٧ و ٢٠١٨ میلادی به صورت نسخه چاپی یا الکترونیک منتشر شده است تعلق می‌گیرد. پنج تن از منتقدان و نویسندگان شناخته شده ایرانی که در خارج از کشور اقامت دارند هیأت داوران نخستین دوره جایزه را تشکیل می‌دهند. 

ناشران یا نویسندگان برای شرکت در جایزه مهرگان ادب خارج از ایران، لازم است فایل الکترونیک (pdf) کتاب‌های خود را به ایمیل دبیرخانه جایزه مهرگان ادب ارسال کنند. در صورتی که فایل الکترونیکی اثر در دسترس نباشد، ارسال نسخه چاپی با هماهنگی دبیرخانه جایزه امکان‌پذیر خواهد بود. پس از دریافت فایل کتاب‌ها و تطبیق تاریخ انتشار آنها با بازه زمانی اولین دوره جایزه به فرستنده اعلام وصول خواهد شد. 

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه بیستم مارچ ٢٠١٩ (٢٩ اسفند ۱۳۹۷) است.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1223353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =