بازار سیاه بلیت‌های جشنواره فجر داغ شد

تنها بعد از چند ساعت از آغاز پیش‌فروش بلیت‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، بازار سیاه خرید و فروش داغ شد و برخی، بلیت‌های خریداری شده‌شان را با مبالغی چند برابر برای فروش عرضه کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این روزها در کنار همه اخبار ریز و درشت سینمایی خبرهایی از تازه‌ترین اتفاقات و روند برگزاری جشنواره فیلم فجر توجه جمع زیادی از علاقه‌مندان به سینما را به خود جلب می‌کند و با نزدیک شدن به ایام برگزاری این رویداد سینمایی میل و رغبت برای پیگیری اخبار مختلف نیز از سوی مخاطبان و علاقه‌مندان افزایش می‌کند.

شاید این میزان از علاقه را بتوان از استقبال مخاطبان و عموم مردم از خرید بلیت‌های جشنواره در سینماهای مردمی فهمید؛ امروز یکشنبه ۳۰ دی، بلیت‌فروشی جشنواره فیلم فجر رسما شروع شد و تنها چند ساعت بعد از باز شدن سایت برای خرید، تعداد زیادی از بلیت‌ها توسط مردم و علاقه‌مندان خریداری شد.

۸۰ درصد بلیت‌ها فروش رفت

در واقع از ساعت ۱۰ صبح امروز تا پیش از ظهر حدود ۵۰ درصد ظرفیتی که از سوی برگزارکنندگان جشنواره تعیین شده بود، فروخته شد و این آمار تا عصر امروز به هشتاد درصد افزایش پیدا کرد. با توجه به آمار منتشر شده می‌توان گفت در کمتر از یک ساعت از آغاز بلیت فروشی فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر بلیت خریداری کردند که این آمار در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

مخاطبان، بلیت‌های سینما فرهنگ، کوروش، آزادی را در همان ساعت‌های ابتدایی روز که بلیت فروشی آغاز شد، خریدند و تا پیش از ظهر بلیت این سینماها تقریبا تمام شد. در واقع می‌توان گفت با توجه به این استقبال در حدود صد هزار بلیت تا عصر امروز به فروش رفته است.

تاثیر انتشار زودتر جدول نمایش‌ها بر استقبال مردم

نکته قابل توجه اما زودتر اعلام شدن جدول نمایش فیلم‌ها در سینماهای مردمی و همچنین افزایش استقبال از خرید بلیت‌ فیلم‌های جشنواره نسبت به سال گذشته است. بسیاری از صاحب‌نظران، اهالی رسانه و کارگردانان سینمای ایران، زودتر اعلام شدن زمان نمایش فیلم‌ها در سینماهای مردمی را اتفاقی مثبت و در راستای نظم بیشتر جشنواره امسال ارزیابی کردند و به نظر می‌رسد همین نکته باعث شده تا بسیاری از علاقه‌مندان انتخاب‌های راحت‌تری برای خرید بلیت آثار مورد علاقه‌شان داشته باشند.

عزت‌الله علیزاده، معاون اجرایی سی و هفتمین جشنواره فجر نیز با تایید این نکته در همین باره گفت: «در دوره‌های گذشته به دلیل اینکه فیلم‌ها به لحاظ فنی گاهی دیرتر به جشنواره می‌رسیدند، امکان انتشار جدول نمایش سینماهای مختلف را نداشتیم، ولی امسال این اتفاق افتاد و این انتشار قبل از موعد پیش‌فروش، این حسن را داشت که همه با آگاهی دقیق‌تر انتخاب کردند و همین موضوع این افزایش استقبال را به دنبال داشت.»

مردم دوست دارند در کدام سینماها فیلم ببینند؟

استقبال مخاطبان در حالی اتفاق افتاده که علاوه بر بلیت‌های سالنهای فرهنگ، آزادی و کورش، پردیس‌های سینمایی هم مورد توجه خریداران بلیت‌ها قرار گرفتند. علیزاده در این باره نیز بیان کرد: «استقبال از تمامی سینماها خیلی خوب بوده است؛ با توجه به اینکه ما مجموعا ۱۴ مجموعه پردیس سینمایی با ۲۴ سالن سینما را داشتیم، تقریبا استقبال از تمامی سینماها از جمله تماشا، ماندانا، راگا و کیان خیلی خوب بود و سینماهایی که امسال وارد شدند مثل ایران مال هم در ساعات اولیه با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شدند.»

آگهی فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر

وقتی بازار سیاه داغ می‌شود

ماجرای بلیت‌های جشنواره زمانی جالب یا شاید بهتر باشد بگوییم شگفت‌انگیز می‌شود که با نگاهی به سایت دیوار متوجه می‌شویم بازار سیاه خرید و فروش بلیت‌ها، تنها چند ساعت بعد از آغاز بلیت فروشی رسمی جشنواره داغ شد. برخی از سودجویان ظاهرا در کمین سایت و بلیت‌ها نشسته بودند و بعد از خرید بلیت‌ها آنها را با قیمتی حتی سه برابر قیمت واقعی در سایت دیوار آگهی کردند. البته این همه ماجرا نیست و ممکن است تعدادی از خریداران، بلیت‌هایشان را برای روزهای نزدیک‌تر به برگزاری جشنواره نگه داشته باشند که آن موقع حتما باید منتظر قیمت‌های نجومی‌تر باشیم.

 البته مهلت پیش فروش بلیت‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تا ساعت ۲۲ فردا (دوشنبه اول بهمن) همچنان ادامه دارد اما با توجه به استقبال زیاد بعید به نظر می‌رسد علاقه‌مندانی که امروز موفق به خرید بلیت نشدند، بتوانند بلیتی خریداری کنند.

۵۷۲۴۴

کد خبر 1224262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =