۰ نفر
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
توطئه تازه آمریکا علیه حزب‌الله

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شیخ علی دعموش، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان از توطئه جدید آمریکا برای بهره برداری از نشست اقتصادی سران عرب در بیروت برای اعمال فشار بر حزب الله خبر داد.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اعلام کرد یکی از اهداف مسئولان آمریکایی از سفر به لبنان تحریک مجدد برخی از لبنانی‌ها علیه مقاومت و تحریک متحدانشان برای محاصره مقاومت و به انزوا کشاندن آن است.

او که در یک مناسبت محلی در شهر نبطیه سخن می‌گفت، افزود: مقاومت اکنون به طرحی ملی و ریشه دار و حتی بخشی از هویت لبنان تبدیل شده است و کسی قادر نیست آن را به انزوا بکشاند یا کنار بزند.

او افزود: آمریکا و متحدانش در منطقه برای سرپوش گذاشتن بر شکست خود در سوریه سعی دارند به لبنان فشار اقتصادی و سیاسی وارد سازند و از در نشست اقتصادی سران عرب که در بیروت برگزار می‌شود وارد شده اند. آن‌ها می‌خواهند لبنان را از مقاومت جدا سازند و به آغوش آمریکا و اسرائیل بیندازند تا لبنان نیز در محاصره ایران و سوریه و انزوای حزب الله مشارکت کند.

دعموش تاکید کرد: همه لبنانی‌ها می‌دانند که مقاومت عامل آزادسازی خاک این کشور بوده و در کنار ارتش لبنان توانسته است دشمن اسرائیلی و تروریست‌های تکفیری را شکست دهد و این در حالیست که آمریکا همچنان از رژیم صهیونیستی و تجاوزگری‌هایش علیه لبنان پشتیبانی می‌کند و از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.

او گفت: لبنان هرگز بخشی از محور آمریکایی اسرائیلی نخواهد شد و همچنان کشور مقاومت خواهد بود و تحت تاثیر فشارها و تهدیدها قرار نخواهد گرفت.

49311

کد خبر 1224295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =