پیشکسوتان فوتبال البرز باید حمایت شوند

تیم فوتبال پیشکسوتان ستارگان البرز در اولین دیدار رسمی خود مسابقه ای دوستانه به منظور یادبود «استاد بهرام شفیع» با تیم ملی فوتبال پیشکسوتان در ورزشگاه شریعتی کرج انجام داد که این بازی با حمایت موسسه اعتباری نور انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین، احمد میلانلویی رئیس اسبق هیات مدیره باشگاه اکسین البرز که در راه اندازی این باشگاه نقش ویژه ای را ایفا کرد همکاری ویژه ای با پیشکسوتان ورزشی البرز بویژه فوتبالی ها آغاز کرد. 
به همین بهانه گفتگویی را با وی انجام دادیم که می خوانید: 
 
-  در مورد فعالیت ورزشی شما در  تیم اکسین البرز بیشتر توضیح دهید؟ 
• زمان ورودم به البرز متوجه تیم فوتبالی در استان شدم که به نوعی مستاجر است یعنی اسماً در کرج بود ولی تمرینات خود را در تهران انجام می داد و مسابقات بر حسب اجبار به عنوان سایپای کرج در ورزشگاه انقلاب انجام می شد در همین راستا با آقای حیدرپور که سابقه مدیریت  موفق باشگاه گهر را داشت و توانسته بود این تیم را از دسته اول به لیگ برتر بیاورند آشنا شدیم و فضا را مناسب دیدم تا باشگاهی را ایجاد کنیم که متعلق به کرج و به عبارتی بومی کرج باشد، بازیکنانش نیز از خود استان باشند، جوانانی که واقعا مستعد رشد هستند و بتوانند به ورزش ما کمک کنند و با رشد و پیشرفت به تیم ملی و لیگ برتر راه پیدا کنند این بود که تصمیم گرفتیم در کرج تیمی به نام اکسین البرز راه اندازی کنیم. که خب شکر خدا تیم به لیگ یک راه یافت و همچنان فعالیت می‌کند.   
 
  یکی از انتقادهایی که اساسا درباره تیمداری در لیگ یک می‌شود، هزینه زیاد برای تیمداری است. به نظر شما آیا پول تنها تضمین کننده موفقیت است؟ 
• مسلما خیر- ما این تجربه را در سنوات گذشته داشتیم زمانی که آقای هدایتی استیل آذین تهران را هدایت می کردند بهترین فوتبالیست ها با بهترین بودجه در این تیم قرار داشت، اما مدیریت نه چندان خوب باعث شد این تیم صعود نکند و روز به روز اُفت داشته باشد در نهایت استیل آذین منحل شد. پس پول تضمین کننده خیلی مسائل نیست اگر در کنار پول آن استعدادهایی که ما از آن سراغ داریم نباشد و  با مدیریت صحیح همراه نباشد قطعا راه به جایی نخواهد برد. تخصیص بودجه بالا و مدیریت خوب باید توام باشد تا یک تیم بتواند روند صعودی داشته باشد در غیر اینصورت نمی تواند به لیگ برتر صعود کند.  
 
-  اکنون وارد حوزه جدیدی از مدیریت در عرصه پیشکسوتان و با تیم ستارگان البرز شدید که قرار است در این تیم پیشکسوتان را حمایت کنید در این خصوص چه نظری دارید؟ 
• پیشکسوتان ستارگان البرز کسانی هستند که در فوتبال کشور حق زیادی به گردن فوتبال دارند و الان در شرایطی هستند که کمتر در انظار عموم ظاهر می شوند و گویی فراموش شده اند. این موضوع، تلنگری شد تا با کمک آقایان حمید کریمی، صادق حسنوند، فرشاد فلاحت زاده و حیدرپور که نقش پررنگ و ارزشمندی در این حوزه دارند سعی کردیم شرایطی فراهم کنیم که پیشکسوتان در کنار هم قرار گیرند تا هم از لحاظ روحی تقویت شوند و هم اینکه بستری فراهم شود تا بواسطه آنان استعدادهای جوانان را کشف کنیم که به تیم های بهتری هدایت شوند و همچنین بتوانیم به واسطه پیشکسوتان درآمدزایی هم برای خود پیشکسوتان و همچنین افرادی آسیب دیده و کسانی که نیاز به کمک های مالی دارند داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم به جامعه ورزش کمک کنیم. 
 
- چه برنامه هایی برای پیشکسوتان دارید؟ 
• تیم پیشکسوتان به تازگی تاسیس شده باید کار مدیریتی، کارشناسی و برنامه ریزی دقیق انجام دهیم تا ببنیم در چه مسائلی نقص و کمبود دارند که آن را رفع و رجوع کنیم و در کنار آن بتوانیم گروه اقتصادی تشکیل دهیم که در نهایت منفعتش به کمک پیشکسوتان کشور برگردد. امید داریم بتوانیم به وسیله تیم ستارگان پیشکسوت البرز این وضعیت را شناسایی کرده و با ایجاد درآمدزایی، کمبودهای مالی، بیمه ای و آینده این عزیزان را فراهم کنیم. 
 
- در مورد بازی پیشکسوتان چه نظری دارید؟ 
• این بازی یادبود مرحوم استاد شفیع که حق زیادی بر گردن ورزش و فوتبال داشت میان دو تیم پیشکسوتان ملی پوش و ستارگان البرز برگزار شد که شاهد صحنه های بسیار زیبایی در این مسابقه بودیم، با استقبال خوبی که از این بازی به عمل آمد انشااله با یک برنامه ریزی ویژه در صدد هستیم که مسابقات دیگری را برای این عزیزان برگزار کنیم. 
 
- به عنوان سوال آخر، در این مسیر که حمایت از پیشکسوتان در نظر است و در آن گام گذاشته اید چه انتظاری از مسئولان استانی دارید؟ 
• قطعا هیچ کس بدون حمایت مسئولان استان، راه به جایی نخواهد برد به همین دلیل در این راستا مساعدت شخص استاندار، اداره کل ورزش و جوانان را می طلبد. 
امیدواریم با برنامه هایی که در پیش داریم دلگرمی و دل خوشی کسانی که کنار ما وارد این عرصه شده اند ایجاد کنیم، چون اگر دلگرم و دل خوش نباشند، نتیجه مطلوب را کسب نمی کنیم و  قطعا محکوم به شکست خواهیم بود. در نهایت از مسئولین خواستاریم ابزار و امکاناتی در شأن و اندازه ستارگان البرز در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم روز به روز موفق تر شویم.

۴۱۴۶

کد خبر 1224595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =