در ستون جهت اطلاع روزنامه جمهوری اسلامی خبری درباره با آخرین تحرکات نظامی آمریکا در عراق آمده است.

خبر تحرکات نظامی آمریکا در خاک عراق تایید شد. درحالی که منابع خبری محلی و برخی نمایندگان مجلس از تحرکات مشکوک نیروهای آمریکایی در نقاط مختلف از شمال، شرق و غرب عراق و حتی بغداد خبر می‌دادند و منابع مسئول این خبرها را تکذیب می‌کردند، سرانجام خبر حضور نظامی آمریکا در شهر فلوجه تایید شد. یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق به خبرگزاری سومریه نیوز ضمن تایید این تحرکات گفت گشت نیروهای آمریکایی در فلوجه با موافقت دولت عراق و ستاد عملیات مشترک این کشور صورت گرفته است.

وی که نامش در گزارش نیامده است، هدف از این گشت را سرکشی و کسب اطلاع از وضعیت یگان‌های پلیس که بتازگی توسط ائتلاف مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا آموزش دیده‌اند و همچنین تسلیح و تجهیز آنان دانسته اما توضیح بیشتری درباره چند و چون آن نداد. خبرها و گزارش‌های متعدد اما غیررسمی از تحرکات جدید نظامی آمریکا در نقاط مختلف در حالی از چند هفته پیش منتشر می‌شود که همزمان بحث خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق به یکی از مباحث اصلی در فضای سیاسی این کشور در هفته‌های اخیر تبدیل شده است.

2323

کد خبر 1226470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • GB ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
  0
  دارن برای حمله به ایران اماده میشن. حالا هی جنقولک بازی در بیارید. امریکا هرگز دیگه اجازه نمیده کشوری چه ایران باشه چه عربستان قدرت منسجمی کسب کنه و روی بازار نفت احاطه داشته باشه. بعد از حرکت های شاه پیشین ایران امریکا به دنبال تضعیف مداوم کشور های نفت خیر از طرق مختلفه. ایجاد جنگ و تفرقه بین کشور های منطقه از یک طرف و حضور نظامی و لشکر کشی از طرف دیگه. ایران نباید در زمین بازی امریکا بازی کنه که اگر بکند سخت شکست خواهد خورد. ولی با این سیاست مدار هایی که ما در ایران میبینیم خیلی امیدی به اینده ایران نخواهد بود. نه موشک ها از ما حمایت خواهند کرد نه هسته ای.
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
  0
  امریکا با ابزارهای مختلف در حال تحریک ایران هست تا با عکس العمل احتمالی ایران طرح نظامی خودش رو پیاده کنه. فکنم سال دیگه سال فاجعه برای خاورمیانه باشه