پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای خانه‌های شهری در لرستان/  دستگاه‌ها در حال برآورد خسارت هستند

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در خرم آباد گفت: در هر حادثه ای دستگاه های اجرایی ذی ربط برای جبران خسارت زیرساخت ها برآورد می کنند و ما این برآورد را به دولت منعکس می کنیم، اظهار داشت: هنوز برآوردی از خسارت سیلاب لرستان به ما داده نشده و دستگاه ها همچنان در حال برآورد خسارت هستند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، اسماعیل نجار گفت : امیدواریم سریع تر خسارات اعلام شود  تا به دولت بدهیم و  با توجه به میزان بودجه کشور، اعتبار مقابله و پیشگیری از بحران ۲۰ هزار میلیارد می شود که عدد بزرگی است اما دولت هم مشکلات مالی خود را دارد.

وی  با اشاره به اینکه در هر حادثه ای دستگاه های اجرایی ذی ربط برای جبران خسارت زیرساخت ها برآورد می کنند و ما این برآورد را به دولت منعکس می کنیم، اظهار داشت: هنوز برآوردی از خسارت سیلاب لرستان به ما داده نشده و دستگاه ها همچنان در حال برآورد خسارت هستند.

پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض

وی با بیان اینکه در خصوص مردم خسارت دیده از سیلاب،  اگر خانه ها تعمیری باشد مبلغی به صورت تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض داده می شود، تصریح کرد: اگر مسئله بازسازی خانه ها باشد برای خانه های شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه دو درصد اعتبارت کشور برای مقابله با بحران و سه درصد برای پیشگیری اختصاص می یابد، افزود: با توجه به میزان بودجه کشور، اعتبار مقابله و پیشگیری از بحران ۲۰ هزار میلیارد می شود که عدد بزرگی است اما دولت هم مشکلات مالی خود را دارد.

46

کد خبر 1227350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =