۶۲ طرح کشاورزی در چهارمحال‌وبختیاری بهره‌برداری می‌شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، از تکمیل و آماده بهره برداری ۶۲ طرح کشاورزی این استان در چهل سالگی انقلاب با اعتباری افزون بر ۵۹۳ میلیارد و ۷۳ میلیون ریال خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان چهارمحال وبختیاری ، دکتر  غریب، گفت: این طرح ها در زمینه آب و خاک، بخش دام و طیور، صنایع فرآوری و بسته بندی، شیلات، آبزیان و بهبود تولیدات گیاهی،  می باشند

وی، با اشاره به اینکه، تعداد۲۸طرح مربوط به بخش آب وخاک وامور فنی ومهندسی، شامل طرح های آبیاری نوین، جاده بین مزارع و تامین آب می باشد افزود: ازتعداد کل طرح ها، ۱۵طرح درحوزه  تولیدات دامی، ۳طرح درحوزه تولیدات گیاهی، ۹طرح درحوزه شیلات و۵طرح درحوزه صنایع تبدیلی غذایی می باشد.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از اعتبارات این طرح ها از محل تسهیلات بانکی و بخشی نیز از آورده متقاضیان استانی تامین شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، اشتغالزایی این طرح ها را ۷۴۰ نفر اعلام کرد.

وی تصریح کرد: بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری با تامین یک سوم درآمد مردم استان، با تولید سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصول گیاهی و دامی، سالانه ۳۰ هزار میلیارد ریال درآمدزایی برای استان دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال وبختیاری تاکید کرد: این استان با تولید حدود ۲۴ هزار تن ماهی سردآبی (قزل آلا) و تولید ۲۴ هزار تن بادام رقم مامایی صادراتی رتبه نخست تولید این محصولات را دارد.  

هم اکنون حدود ۶۶ هزار بهره بردار از بخش کشاورزی و دامپروری استان ارتزاق می کنند.

۴۶

کد خبر 1228125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =